2024. május 4., szombat

Ana 15., Laci 5. trófeája

Ana Ivanović idei 4., összesen 15. WTA-serlegét szerezte meg a tokiói tornán. A 3. helyen kiemelt szerbiai teniszezőnő pompás sorozatban a volt világelső fehérorosz Viktorija Azarenkát, a cseh Lucie Šafářovát, a második kiemelt német Angelique Kerbert, majd a döntőben az első kiemelt Caroline Wozniackit múlta felül. Kerber ellen Ana 3:5-re szépített, Wozniackival szemben pedig most 5:2 a mérlege. Ivanović 22. döntőjét játszotta, az idén pedig már 52 meccset nyert meg, ami egyéni legjobbja. Ana a ranglistán marad a 10. helyen, viszont az idei pontok szerint a 6. pozíciót foglalja el, és jó esélye van, hogy eljusson a szingapúri mestertornára, hisz a 9. helyezett Wozniackit 314, a 10. Kerbert pedig már 730 ponttal előzi meg.

Ana Ivanović a tokiói trófeájával (Fotó:  Beta/AP)

Ana Ivanović a tokiói trófeájával (Fotó: Beta/AP)

Ana a döntő első játszmájában 2:2 után kimondottan jól játszott. A másodikban, a dán 2:1-es vezetése után 2-2 breaket váltottak, végül a rövidítésben Ana 2:2 után zsinórban öt pontot nyert.

Nemcsak Ivanović nyert serleget a hétvégén a szerbiai teniszezők közül, hisz a niši futures döntőjében Györe László a 30 éves Ivan Bjelicával játszott, és két játszmában nyert, ami az idei 3., összesen az 5. megnyert futures tornája, és az új pontokkal egy hét múlva a ranglista 365. helye táján lesz. Györe a negyeddöntő megszakított meccsének folytatásán nehezen győzte le a macedón Jotovszkit, sokkal könnyebb volt az elődöntő az olasz Licciardi ellen, a döntőben pedig egészen a 22. játékig egyenrangú csata folyt. Györe 7:6, 4:4-re vezetett, és Bjelica adogatott 40:30-nál. Ekkor a zentai három ponttal harmadszor is elnyerte a belgrádi adogatását, majd az utolsó játékot, két ásszal, kiváló játékkal, pontveszteség nélkül fordította a maga javára. Györe ezen a héten a sokobanjai futuresre nevezett, ahol az első kiemelt lesz.

Metzben a belga David Goffin és a portugál Joao Sousa jutottak a döntőbe, Szöulban a cseh Karolína Plíšková pályafutása második tornagyőzelmét aratta, és ugyancsak második serlegét vehette át Kantonban a román Monica Niculescu.

A kínai Vuhanban roppant erős tornát játszanak. A legjobb teniszezőnők csaknem egytől egyig ott lesznek, közöttük három szerbiai is. Bojana Jovanovski a tegnapi rajton simán kikapott az orosz Jekatyerina Makarovától, Jelena Janković az 1. fordulóban az amerikai Christina McHale-lel, Ana Ivanović pedig az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával találkozik.

A Kuala Lumpur-i tornán, ahol Kej Nisikori, Ernests Gulbis és Nick Kyrgios az első három kiemelt, Filip Krajinović szabadkártyával szerepel, az 1. fordulóban pedig legyőzhető rivális, a japán Taro Daniel lesz az ellenfele.

A sencseni férfitorna selejtezőjében Viktor Troicki két játszmában nyert a Brunström ellen, és a tábláért az éjjel a 36 éves japán Tosihide Macuival mérkőzött. A fő torna legrangosabb kiemeltjei David Ferrer, Andy Murray és Richard Gasquet. A nagyszombati challenger elődöntőjében Fucsovics Márton váratlanul két játszmában veszített a horvát Antonio Veić ellen, míg Sarm es-Sejkben az orosz Morgina az elődöntőben visszavágott Vojislava Lukićnak a múlt heti vereségért.

A Las Vegas-i női tornán Babos Tímea és Jovana Jakšić szerepelnek, Clermont-Ferrandban Vesna Dolonc, Sarm es-Sejkben pedig újra Vojislava Lukić játszik. Podgoricán 25 ezer dolláros összdíjazású női tornát rendeznek, ahol Ivana Jorović győzelemmel kezdett a selejtezőben, a következő körben az üzbég származású orosz Viktorija Kan lesz az ellenfél.

TOKIÓ. – A női torna elődöntőjében: Ivanović–Kerber 7:5, 6:3, Wozniacki–Muguruza 6:4, 2:6, 6:2, döntő: Ivanović–Wozniacki 6:2, 7:6.

SZÖUL. – A női torna elődöntőjében: Lepcsenko–McHale 3:6, 6:1, 7:6, Ka. Plíšková–Kirilenko 4:6, 7:6, 6:3, döntő: Ka. Plíšková–Lepcsenko 6:3, 6:7, 6:2.

VUHAN. – A női torna 1. fordulójában: Makarova–Jovanovski 6:2, 6:2, Záhlavová–Hantuchová 7:6, 6:6, Kuznyecova–Nara 6:3, 6:2, Knapp–Eraković 6:4, 2:6, 6:1, Flipkens–Schiavone 2:6, 7:6, 6:4, Szvitolina–Giorgi 6:2, 6:3, C. Garcia–V. Williams 6:4, 4:6, 7:6, Dijasz–Koukalova 6:4, 6:7, 6:2.

KANTON. – A női torna döntőjében: Niculescu–Cornet 6:4, 6:0.

METZ. – A férfitorna negyeddöntőjében: Goffin–Tsonga 1:6, 7:6, 7:5, Struff–Kohlschreiber 5:0 – feladás, Sousa–Mathieu 3:6, 6:3, 7:6, Monfils–Janowicz 6:3, 6:4, elődöntő: Goffin–Struff 7:6, 6:3, Sousa–Monfils 7:6, 6:2.

SENCSEN. – A férfitorna selejtezőjének 2. fordulójában: Troicki–Brunström 7:6, 7:6.

NAGYSZOMBAT. – A challenger elődöntőjében: Veić–Fucsovics 6:2, 6:3.

NIŠ. – A futures negyeddöntőjében: Györe–Jotovszki 6:7, 7:6, 6:4, Tepavac–Katić 2:6, 6:3, 7:5, Bjelica–Milojević 6:1 – feladás, elődöntő: Györe–Licciardi 7:6, 6:2, Bjelica–Tepavac 6:4, 6:4, döntő: Györe–Bjelica 7:6, 6:4.

SARM ES-SEJK. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Lukić–Bruzzone 6:3, 6:1, elődöntő: Morgina–Lukić 6:4, 6:4.

PODGORICA. – A női ITF-torna selejtezőjében: Jorović–Milovanović 6:1, 6:3.