2024. május 4., szombat
TENISZ

Lajović visszavágott

Dušan Lajović szerbiai teniszező szép győzelemmel kezdte meg a szereplést a valenciai 500-as rangú tornán. Az ópázovai játékos az 1. forduló meccsén két játszmában múlta felül a portugál Joao Sousát, amivel visszavágott neki a nemrég a svédországi Båstadban elszenvedett vereségért, és bejutott a második fordulóba, amelyben a cseh Tomáš Berdych és a spanyol Pablo Andujar meccsének továbbjutójával találkozik. Lajović a ranglistán is halad, könnyen lehetséges, hogy visszakerült a legjobb 60 közé.

A szingapúri női mestertorna vörös csoportjának második meccsén a román Simona Halep nagyon jól játszott, és fölényesen győzte le a tornán újonc kanadai Eugenie Bouchard-t. Halep a hagyományos stílusával rukkolt ki, hibátlanul védekezett, és nem túl erős, de váratlan indításokkal késztette ellenfelét a sok tévedésre.

Tegnap a fehér csoport 1. fordulójának első mérkőzésén a dán Caroline Wozniacki kezdett nagyszerűen, és az első játszmában 3:0-ra vezetett Marija Sarapova ellen, akit az eredmény felrázott, és a következő három játék megnyerésével egyenlített. Az orosz 5:4-nél a szettért adogatott, de ekkor a dán remekelt, kiharcolta a rövidítést, amelyet meg is nyert. A második játszmában is Wozniacki szerzett előnyt, és 5:4-nél a meccsért adogatott, de most ő rontott, Sarapova harcolta ki a rövidítést, és egyenlített. A döntő játszmában Sarapova az első break után még egyenlített, de azután Wozniacki kiváló teljesítménnyel, több mint három óra játék után aratott megérdemelt győzelmet.

Ma a vörös csoport 2. fordulója lesz műsoron, amelyben 10 órakor az első kör győztesei, amerikai Serena Williams és a román Simona Halep találkoznak, majd 13.30-kor a rajton vereséget szenvedett szerb Ana Ivanović és kanadai Eugenie Bouchard játszanak. Eddig kétszer mérkőztek, s mindkétszer a kanadai nyert. Tavaly a wimbledoni 2. fordulóban 6:3, 6:3, az idén az Australian Open negyeddöntőjében 5:7, 7:5, 6:2 volt Bouchard javára.

SZINGAPÚR. – A női mestertorna 1. fordulójában: Halep–Bouchard 6:2, 6:3, Wozniacki–Sarapova 7:6, 6:7, 6:2.

BÁZEL. – A férfitorna 1. fordulójában: Nadal–Bolelli 6:2, 6:2, Young–Berlocq 7:6, 6:4, Goffin–Thiem 7:6, 6:3, Herbert–Roger-Vasselin 6:3, 6:7, 7:6, De Schepper–Delbonis 7:6, 7:5.

VALENCIA. – A férfitorna 1. fordulójában: Lajović–Sousa 6:3, 7:6, Robredo–Isner 7:6, 6:3, Kližan–Kozlov 6:3, 6:3, F. López–Gombos 6:4, 6:4, Dolgopolov–Simon 6:0, 6:3, Chardy–Jaziri 6:2, 6:1.

HERAKLION. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Jani–Kairi 6:3, 6:3, Kuncikova–Bondár 6:4, 2:6, 6:2. Férfi futures, 1. forduló: Jakupovic–M. Janković 7:6, 6:4.