2024. április 28., vasárnap
SPORTLÖVÉSZET

Arsović ezüstérmes

Andrea Arsović bebizonyította, hogy a granadai vb-n nem véletlenül lett az első szerbiai sportoló, aki megszerezte a 2016-os olimpia vízumát. A jeles sportlövőnő az azeri Gabalában is magas színvonalon teljesített, mindössze 0,3 körrel lemaradva a kínai Ji Sziling mögött második lett a légpuska női versenyében, s a legsikeresebb a három szerbiai közül, akik felléptek a világkupa döntőjének első napján. Ivana Maksimović ugyanebben a számban hetedik lett, míg Milutin Stefanović a légpuska férfiszámában a 9. helyen zárt. Nem lépett dobogóra a két magyar sem. Sidi Péter légpuskában a selejtezőben 2. volt, de a döntőben csak a 7. helyet szerezte meg. E számban az orosz Nazar Luginec győzött. Női kisöbű pisztolyban Tobai-Sike Renáta a selejtező első részében csak 11. volt, gyorstüzelésben feltört a 7. helyre, majd a döntőben a szétlövés részese volt a bronzmeccsért, de egy találattal szorult az 5. helyre. Győzött a német Monika Karsch.