2024. május 3., péntek
SZABADKA

A Spartacus 16. csapatbajnoki aranya

A Spartacus súlyemelői zsinórban tizedszer, összesen pedig immár tizenhatodik alkalommal nyerték meg az országos csapatbajnoki címet a felnőttek mezőnyében. A Zomborban megtartott versenyen az Árokszállási Ervin, Kajdocsi Tamás, Kanizsai Áron, Miloš Kodžo, Polacsek Márió, Rozsnyik Ervin összeállításban versenyző szabadkai csapat fölényesen nyerte meg az országos bajnoki címet a zombori Radnički és a bácsi Hercules előtt. A fiatalabb szeniorok mezőnyében a Kajdocsi, Kanizsai, Polacsek, Rozsnyik alkotta Spartacus szintén országos bajnoki címet szerzett, a második helyen a Hercules, a harmadikon pedig a Niš végzett. A versenyen Polacsek Márió a 69 kg-os mezőnyben 112 kg-os szakítással új országos csúcsot döntött a fiatalabb szeniorok (23 éves korig) mezőnyében. Egyéniben országos bajnoki címet Polacsek Márió (69 kg, 112+125, 237 kg), Kanizsai Áron (77 kg, 105+134, 239 kg), Rozsnyik Ervin (85 kg, 130+160, 290 kg), Miloš Kodžo (105 kg, 107+135, 242 kg) és Kajdocsi Tamás (+105 kg, 145+183, 328 kg) szerzett, a második helyen pedig Árokszállási Ervin (85 kg, 112+132, 244 kg) és Varga Dávid (69 kg, 50+60, 110 kg) végzett. Nagy Farkas Gábor (85 kg, 50+80, 130 kg) a 4., Bellér Roland (77 kg, 78+91, 169 kg) az 5., Beszédes Levente (77 kg, 55+73, 128 kg) pedig a 6. helyen végzett saját súlycsoportjában.

A Spartacus női röplabdázói a második helyen végeztek az isztambuli nemzetközi tornán. A csoportban előbb egy török, majd egy görög csapatot győztek le, az elődöntőben a házigazda isztambuli együttes sem jelentett akadályt, a döntőben azonban 3:0-s vereséget szenvedtek az Ilirbanka együttesétől.

Magabiztos, 31:24-es győzelmet aratott a Spartacus férfikézilabda-együttese a Planinka felett a Szuperligában. A Spartacus a Crvena zvezda, a Železničar és a Jugović mögött a negyedik helyen áll. A bajnokság folytatásában nehéz sorozat vár a kék-fehérekre, hiszen sorrendben a Jugović, a Partizan, a Metaloplastika és a Crvena zvezda csapatával mérkőznek.

Sikeresen szerepeltek a palicsi Trón Atlétikai és Szabadidősportklub tagjai a 19. apatini félmaratonon. Öt női csapat közül a Jamanta Šafranj, Kókai Mónika, Jasna Milošević, Jelena Ademi összetételű Trón-négyes az első helyen végzett, egyéniben pedig Šafranj összesítettben a 2., saját kategóriájában (Ž-25) pedig az 1. helyet szerezte meg, míg Kókai Mónika (Ž-35) ezüstérmet nyert. A férfiak mezőnyében Dimitrije Crnokrak összesítettben 5. lett, saját korcsoportjában (M-30) pedig elsőként ért célba. Az M-60-as kategóriában az újvidéki illetőségű, de a Trón színeiben versenyző Dragan Ćirić az 1., a szabadkai Dragan Ćirić pedig a 3. helyen végzett, akárcsak Željko Kuić az M-45-ös kategóriában.