2024. május 4., szombat
LABDARÚGÁS – SZERB SZUPERLIGA

Vajdasági csapatok – három meccs, kilenc pont

Kevés gól, kevés néző, a vajdasági csapatok győzelmei – így jellemezhető a szerbiai Jelen Szuperliga 17. fordulója. A kora délutáni mérkőzések közül Čačakon voltak a legtöbben, ahol 1250 néző tekintette meg a helyszínen a hazai csapatnak a Rad elleni minimális vereségét. Újvidéken mintegy ezer néző előtt a Vojvodina három perc alatt eldöntötte a három pont sorsát: a 60. percben Gaćinović szerezte meg a vezetést a székvárosi együttesnek, három perccel később pedig ő adott gólpasszt Ivanićnak. A lučani Mladost Golemić révén szépített a 75. minutumban, de többre már nem tellett a vendégek erejéből. A szabadkai Spartacus 300 néző előtt győzte le az OFK Beogradot: az újonc Đorđe Ivanović el sem képzelhetett volna jobb bemutatkozást, hiszen a Kék Galambok az ő góljával nyerték meg a találkozót. Belgrádban 500-an látták a Voždovac–Donji Srem mérkőzést, amelynek a végén a pecsinceiek örülhettek, hiszen Spalević góljával begyűjtötték a három pontot.

A 17. forduló eredményei: Borac Čačak–Rad 0:1 (Mihajlović 32.), Voždovac–Donji Srem 0:1 (Spalević 49.), Napredak–Radnički Kragujevac 1:0 (Ivičić 26.), Spartacus–OFK Beograd 1:0 (Ivanović 16.), Vojvodina–Mladost 2:1 (Gaćinović 60., Ivanić 63., ill. Golemić (11-esből) 75.), Novi Pazar–Čukarički 1:2 (Radivojević 10., illetve Matić 21., Srnić 47.), Partizan–Radnički Niš 0:0, a Jagodina–Crvena zvezda  találkozót vasárnap játsszák 15 órai kezdettel.

A sorrend: Partizan 40, Čukarički  34, Vojvodina 33, Crvena zvezda (–1) 33, Jagodina (–1) 24, Novi Pazar 23, OFK Beograd 23, Rad 22, Spartacus 21, Mladost 19, Napredak 19, Donji Srem 19, Voždovac 17, Borac 16, Radnički Niš 14, Radnički (KG) 10.