2024. május 4., szombat
LABDARÚGÁS - SZUPERLIGA

Az első félidő eredménye: húsz sérült

A 148. belgrádi örökrangadó első félideje nem a pályán, hanem a lelátón zajlott, s ennek a játékrésznek a végeredménye húsz sérült volt, s nagyjából ugyanennyi személyt vettek őrizetbe – közölte a Szerbiai Belügyminisztérium. Ami a pályán történeteket illeti, az incidensek miatt 45 perces késéssel kezdődött találkozón nem született gól, így a Partizan előnye továbbra is öt pont örök riválisa előtt.

A három vajdasági csapat a 24. fordulóban mindössze egy pontot gyűjtött: azt az egyet is az idegenben pályára lépő Donji Sremnek sikerült, amely a lučani Mladost otthonában gólnélküli döntetlent ért el. A szabadkai Spartacus és az újvidéki Vojvodina is saját közönsége előtt veszített, kétgólos különbséggel: az észak-bácskai együttest a Novi Pazar győzte le 2:0-ra, míg a székvárosi csapat a čačaki Borac ellen veszített 3:1 arányban.

A 24. forduló eredményei: Jagodina - Voždovac 1:2 (N. Arsenijević 79., ill. Škerjanc 11.), Mladost Lučani - Donji Srem 0:0, Radnički 1923 - Čukarički 0:1 (Rendulić 40.), Radnički Niš - Napredak 2:0 (Bulatović 57., Pejčić 65.), Spartacus - Novi Pazar 0:2 (Mijić 10., 81.), Vojvodina - Borac 1:3 (Makarić 90., ill. Mutavdžić 76., Jevtović 78., Krunić 90+2.), Crvena zvezda - Partizan 0:0, az OFK Beograd - Rad mérkőzést vasárnap 16 órakor játsszák.

A sorrend: Partizan 57, Crvena zvezda 52, Čukarički 47, Vojvodina 40, Novi Pazar 39, Rad (-1) 34, OFK Beograd (-1) 32, Jagodina 30, Mladost 30, Borac 26, Radnički Niš 26, Donji Srem 25, Spartacus 25, Napredak 24, Voždovac 21, Radnički 1923 15 pont.