2024. május 2., csütörtök
LABDARÚGÁS

Nagyobb volt a füstje...

A belgrádi örökrangadón gól nem volt, rendbontás annál inkább

Szombat este rendezték meg a Crvena zvezda–Partizan örökrangadót. A találkozó nézőtéri rendbontás miatt csaknem 45 perces késéssel kezdődött. A feszültség mértékét hűen tükrözi, hogy a rendőrségnek is több mint 25 perc kellett ahhoz, hogy a dulakodó feleket – úgy ahogy – megfékezze. Mindeközben 35 rendőr könnyebb sérülést szenvedett el. Mindezek figyelembevételével meglepő, hogy mindössze 41 embert kísértek be az őrszobára, akik közül 13 ellen bűnvádi, 10 ellen pedig jogszabálysértési eljárás indul. A mérkőzés maga nem volt túlságosan magas színvonalú. Meglepetésre nem a bajnokságban 5 pontos hátrányban levő hazai csapat, hanem a Partizan kezdett „veszélyesebben”, azonban az első félidőben csak néhány pontatlan lövésre futotta a fekete-fehérek erejéből, a Zvezda játékosai viszont mindössze egyetlen alkalommal találták el az ellenfél kapuját. A második félidőben valamivel jobb játékot láthattunk. Parker könnyen vezetéshez juttatthatta volna az addig nem sokat mutató hazai csapatot, de helyzetét könnyelműen elrontotta. Ezt követően a Partizan ismét átvette a játék irányítását, Előbb Babović, majd Živković is gólt szerezhetett volna, ám az utolsó pillanatban rendre rossz döntéseket hoztak. A mérkőzésen – mely a második félidő közepén a pályát beborító füstfelhő miatt percekig szünetelt – nem született gól, s a pontosztás következtében a Partizan félig már bajnoknak érezheti magát.

Szabadka: Spartacus–Novi Pazar 0:2 (0:1)

Városi stadion, 450 néző, vezette: Stoiljković (Zimony). Góllövők: Mijić a 10. és a 81. percben.

Spartacus: Mirković, Dukić, Kovačević, Antonić, Mezei, Balabanović, Mrkela (Lukić), Torbica, Maksimović, Milić (Ivanović), Ilić (Jondić).

Novi Pazar: Zečević, Tintor, Đorđević, Kostić, Mijić, Kecap (Sotirović), Vuković, Radivojević (Rusmir), Jevtović, Pavlović, Matos (Đokić).

A kihagyott helyzetek ezúttal is megbosszulták magukat, és a Spartacus értékes pontokat veszített el a bennmaradásért vívott harcban. A vendégek az első gólt a 10. percben szerezték, amikor egy gyors ellentámadás után Kecap becsapta Kovačevićet, a túlsó kapufánál érkező Mijićhez passzolt, aki a hálóba talált. Ezt követően a hazaiak fokozták támadásaikat, de Milić, Torbica és Maksimović sem járt sikerrel. Félórai játék után Ilić találta magát szemtől szembe Zečevićtyel, de a kapu helyett a kapusba lőtt. A második félidő elején majdnem a vendégek szereztek újabb gólt, miután Dukić rosszul adott haza, Matos csapott le a labdára, de Mirković bravúrral kijavította csapattársa hibáját. Közel állt az egyenlítéshez a Spartacus, amikor Maksimović adott kitűnő labdát Ivanovićnak, aki becsapta a vendégkapust, de lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A végeredményt egy újabb ellentámadás után Mijić állította be kilenc perccel a vége előtt.

A 24. forduló: Radnički (N)–Napredak 2:0, Spartacus–Novi Pazar 0:2, Vojvodina–Borac 1:3, Jagodina–Voždovac 1:2, Crvena zvezda–Partizan 0:0, Mladost–Donji Srem 0:0, OFK Beograd–Rad 1:0, Radnički 1923–Čukarički 0:1.

15

A következő forduló (április 29-én): Radnički 1923–Radnički (N), Čukarički–OFK Beograd, Rad–Mladost, Donji Srem–Crvena zvezda, Partizan–Jagodina, Voždovac–Vojvodina, Borac–Spartacus, Novi Pazar–Napredak.

I. LIGA

A 24. forduló: Radnik–Javor 2:0, Mačva–Bačka (BP) 0:0, Sinđelić–Inđija 0:1, Jedinstvo–Metalac 0:1, Proleter–Kolubara 0:2, Sloga (PM)–Sloboda 0:0, Bežanija–Moravac 0:0, BSK–Sloga (K) 2:2.

20

A következő forduló (április 29-én): BSK–Radnik, Sloga (K)–Bežanija, Moravac–Sloga (PM), Sloboda–Proleter, Kolubara–Jedinstvo, Metalac–Sinđelić, Inđija–Maćva, Bačka (BP)–Javor.

II. LIGA

Szabadka: Bácska 1901–Dunav (Óbánovci) 3:0 (0:0)

Zombori úti pálya, 100 néző, vezette: Momčilović (Topolya). Góllövők: Radosavljev a 72. (11-esből), Damjanović a 76. és Ljubenović a 82. percben.

Bácska 1901: Tasić, Savović (Nikić), Milikić, Svitić, Ćalasan, Simović, Radosavljev, Damjanović, Zlatković (Kozoš), Ljubenović, Šveljo.

Dunav: Trifunović, Žeželj, Simić, Vasiljević, Javorac (Milanović), Ilić, Đemaj (Komazec), Višnjić, Aščerić, Grubor (Žeželj), Krstović.

Az első tíz percben a hazaiak három alkalommal is bevehették volna Trifunović kapuját, de a lehetőségek ekkor még kimaradtak. A második játékrészben Slobodan Kustudić csapata a 72. percben Radosavljev büntetőjével megszerezte a vezetést, majd a következő tíz percben Damjanović és Ljubenović is gólt szerzett, így a hazaiak magabiztos győzelmet arattak, és továbbra is tartják előkelő helyezésüket a táblázaton.

@k= Hódság: Textilac–Zenta 0:6 (0:3)

Textilac-pálya, 100 néző, vezette: Pantović (Ruma). Góllövők: Matić a 2., Jakovljević a 25., Beslač a 31., Milivojev a 66., Matijašević a 75. és Prodanov a 80. percben.

Textilac: Andrijašević, Pivarov, Drpljanin, Latinović, Perduh, Petković, Laćarak, Radojčić (Grubišić), Đokić, Ognjenović, Kulić.

Zenta: Živkov, Pronek, Beslač, Stojisavljević (Prodanov), Misić, Cvetković, Jakovljević (Matijašević), Popov (Pócs), Matić, Josimović, Milivojev.

Nem egy súlycsoportban van a két csapat. A zentaiak sérülésektől és sárga lapok miatt meggyengült felállítással álltak ki a mérkőzésre, mégis nagy arányú győzelmet arattak. Már a második percben Milivojev bal oldali beadását Matić a hálóba fejelte. Jakovljević 18 méterről, majd Beslač közvetlen közelről talált a hálóba. A második félidőben Milivojev hatalmas gólt lőtt, mintegy 25 méterről, majd Pócs ideális átadását Matijašević kapásból a léc alá vágta. A hatodik gólt a fiatal Prodanov lőtte közvetlen közelről.

A 23. forduló: Banat–Dinamo 2:1, Cement–Sloga 1:1, Radnički (Š)–ČSK 0:5, Bácska 1901–Dunav 3:0, Radnički (NP)–Radnički (M) 3:1, Prigrevica–Dolina 1:1, Vršac–Radnički (Z) 0:0, Tekstilac–Zenta 0:6.

6

A következő forduló (május 2-án és 3-án): Dinamo–Tekstilac, Zenta–Vršac, Radnički (Z)–Prigrevica, Dolina–Radnički (NP), Radnički (M)–Bácska 1901, Dunav–Radnički (Š), ČSK–Cement, Sloga–Banat.

BÁCSKAI ZÓNA

Topolya: TSC–Odžaci 1:1 (1:1)

Topolyai városi stadion, 500 néző, vezette: Gligor (Szabadka). Góllövők: Todorović a 26., illetve Divljak a 10. percben.

TSC: Jorgić, Boros T., Todorović, Nastić, Resanović, Boros Cs., Nedić, Rahić (Krivokapić), Kekezović, Milovanović, Šicar (Martinović).

Odžaci: Vajgić, Perović, Mandić (Stojšić), Čuča, Major, Mitrović, Josović, Divljak, Vladetić, Mandić (Mandarić), Makar (Borić).

A szép számú szurkolótábor igazi rangadót láthatott. Mindkét csapat férfiasan játszott, ezért a játékvezetőnek jó pár sárga lapot kellett felmutatnia. A vendégek kemény és jó játékukkal meglepték a hazaiakat. Kivált az első félidőben. A folytatásban a hazaiak mind jobban játszottak, többet támadtak, de a lehetőségek rendre kimaradtak. Így végül meg kellett elégedniük az egy ponttal, ám ezzel is a táblázat élén maradtak.

A 23. forduló: Tavankut–ŽAK 1:1, TSC–Odžaci 1:1, Szabadka–Preporod 4:1, Mladost (T)–Vrbas 3:2, Polet–Srbobran 1:0, Bácska (P)–Tisza 0:0, OFK Mladost–Jadran 1:1, Zadrugar–Borac 3:1.

11

A következő forduló (május 2-án és 3-án): ŽAK–Zadrugar, Borac–OFK Mladost, Jadran–Bácska (P), Tisza–Polet, Srbobran–Mladost (T), Vrbas –Szabadka, Preporod–TSC, Odžaci–Tavankút.

BÁNÁTI ZÓNA

A 23. forduló: Borac (Starčevo)–Radnički (S) 1:1, Kozara–Jedinstvo (TB) 1:0, Budućnost–Vršac United 2:0, Železničar–Borac (Sakule) 3:0, Kikinda–Radnički (K) 1:2, Proleter–Jedinstvo (BK) 2:0, Crvena Zvezda–Sloboda 1:1, Sloga–Mladost 3:1.

26

A Következő forduló (május 2-án és 3-án): Radnički (S)–Sloga, Mladost–Crvena Zvezda, Sloboda–Proleter, Jedinstvo (BK)–Kikinda, Radnički (K)–Železničar, Borac (Sakule)–Budućnost, Vršac United–Kozara, Jedinstvo (TB)–Borac (Starčevo).

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI ZÓNA

A 23. forduló: Index–Budućnost 2:1, Hajduk–Borac 2:1, Jedinstvo–Laćarak 0:0, ŽSK–Jugović 1:2, Kupinovo–Ljukovo 2:0, Sloga–Omladinac 2:1, Crvena zvezda–Mladost 0:0, Sremac–Kabel 2:0.

22

A következő forduló (május 2-án és 3-án): Budućnost–Sremac, Kabel–Crvena zvezda, Mladost–Sloga, Omladinac–Kupinovo, Ljukovo–ŽSK, Jugović–Jedinstvo, Laćarak–Hajduk, Borac–Index.

SZABADKAI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Pannónia 3:5 (3:3)

Népkerti pálya, 130 néző, vezette: Medić (Topolya). Góllövők: Balgó az 5., a 42., Apró a 40. illetve Cvetićanin a 6., Tutić a 20., Cseh a 28., Resanović a 47., Perazić a 82. percben.

Potisje: Lepes, Vass, Lončar, N. Barjaktarović, Papdancsó, Ágoston (Gavrić), Lazić, Muhi (Szögi), Balgó, Apró, Nikičić.

Pannónia: Živko, Vislavski, S. Vidarić, Kovačević, Prodanović, Cseh, Resanović, Cvetićanin (M. Vidarić), Tutić (Polić), Kozlik (V. Begović), Perazić.

A tavaszi idényben hazai pályán, egy gólokban gazdag mérkőzésen harmadik vereségét szenvedte el a Potisje csapata a táblázat középmezőnyébe tartozó Pannónia csapatától. Jól indult a mérkőzés a hazaiak számára, egy szép összjáték után Balgó remek lövésével megszerezték a vezetést, de a vendégek egy perc múlva már egyenlítettek is. Ezután a vendégek játszottak fölényben, néhány kihagyott helyzet után két gyors ellentámadásból a tétovázó hazai védők között kétgólosra növelték az előnyüket. Az első félidő hajrájában a hazaiak vették át a kezdeményezést, és két perc alatt két sikeres akció után Apró és Balgó góljaival egyenlítettek. A második félidő főleg elején és a hajrában a vendégek ellentámadásokból két gólt lőttek, és megszerezték a győzelmet. A mérkőzésen a játékvezető két hazai és egy vendégjátékosnak mutatott fel sárga lapot különböző szabálytalanság miatt.

Bajsa: Bajsa–Egység 1:1 (1:1)

Bajsai pálya, 200 néző, vezette: Panić (Feketics). Góllövők: Latyák a 6., illetve Oláh a 28. percben.

Bajsa: Đorđević, Zsemberi, Latyák, Mudrinski, Očen, Tresiglavić (Grgić), Đekanović (Nerac), Bilbija, Oruči, Tóth, Rahić.

Egység: Virág, Major, Šarac, Vujović M., Pejović, Vujović Z., Sušić, Malecki, Itaj, Stojanović, Oláh.

A hatodik percben a Bajsa vezetéshez jutott, amikor Latyák szabadrúgást végzett el mindegy 20 méterről, és betalált Virág kapujának jobb felső sarkába. A 28. percben azonban Oláh szintén szabadrúgásból kiegyenlített. A folytatásban a bajsaiak mindent egy lapra téve támadtak, a vendégek pedig nagyobb részt védekeztek, és a harciasságuknak köszönhetően elvitték az egyik pontot.

Hajdújárás: Vinogradar–Sloga 2:0 (0:0)

Hajdújárási sportközpont, 300 néző, vezette: Milosavljević (Szabadka). Góllövők: Engi a 65., Vukov a 70. percben.

Vinogradar: Sabo, Kujundžić (Engi), Berec, Haskó Zs., Radics, Vojnić Tunić, Francišković (Vesnić), Haskó N. (Kmec), Guljaš, Vukov, Nágel.

Sloga: Tomašev, Bošnjakov, Đurđev (Budovalčev), Simić, F. Savić, Živković (Keleuva), D. Bauk, Dimić (Bulatović), N. Bauk, N. Savić, Davidov.

Küzdelmes, kevés lehetőséget hozó mérkőzésen a hajdújárásiak öt perc leforgása alatt szerzett két góllal megérdemelt győzelmet arattak a láthatóan egy pontért érkezett tiszaszentmiklósi együttes felett. Az első félidőben mindössze egyszer forgott veszélyben valamelyik kapu, de Francišković hálóba tartó labdáját Simić a gólvonalról vágta a mezőnybe. A vendégvédelem a 65. percben kapitulált először, amikor Guljaš mintegy húsz méterről a vendégkapu elé ívelt, a labdát pedig a kapu elé kiváló ütemben érkező Engi külsővel juttatta Tomašev kapujába. Egy percre rá Davidov fejelhetett az ötös vonaláról, de Sabo a helyén volt. A 70. percben ugyancsak jobb oldali akció után lőtte második gólját a Vinogradar, ugyanis Vukov kapott egy hosszú labdát, meglátta, hogy Tomašev kint áll a kapujából, és ragyogó érzékkel átemelte felette a labdát, pont a hosszú sarokba. Tíz perccel a vége előtt Vukov fejesét Bošnjakov kézzel szelídítette meg saját tizenhatosában, de a sokat bizonytalankodó Milosavljević játékvezető sípja néma maradt.

A 23. forduló: Njegoš–Proleter 1:0, Vinogradar–Sloga 2:0, Radnički 1905–Obilić 0:2, Bajsa–Egység 1:1, Potisje–Pannónia 3:5, Csóka–Krivaja 0:3, Olimpia–Palics 11:1, a Bácska szabad volt.