2024. május 2., csütörtök
KAJAK-KENU

Tizenegy szerbiai egység a vasárnapi döntőkben

A szombat délelőtti A-döntők után a 200 méteres táv selejtezői és elődöntői szerepeltek a csehországi Račicében zajló síkvízi Európa-bajnokság programjában. A legrövidebb távon megrendezett futamok után a szerbiai különítmény elégedett lehetett, ugyanis vasárnap tizenegy egysége szállhat harcba az érmekért. A pénteken 500 méteren kiharcolt négy A-döntős mellé szombaton csatlakozott Nikolina Moldovan és Marko Dragosavljević (K-1), valamint a Nikolina és Olivera Moldovan, illetve a Nebojša Grujić/Marko Novaković kajak kettes.

Marko Tomićević

A szombat délelőtti A-döntők során Szerbia és Magyarország is egy-egy érmet nyert. A szerbiai Ružičić-Benedek Dalma és a Milica Starović alkotta szerbiai kajak kettes bronzérmes lett, a magyarországi Lakatos Zsanett, Takács Kincső 500 méteres kenus duó a dobogó második fokára állhatott fel.