2024. május 18., szombat
ÚSZÁS

Vass Laura nyerte meg a velebiti maratont

A Kanizsa Úszóklub, Velebit helyi közössége és Magyarkanizsa voltak a házigazdái a II. velebiti maratonnak, amelyet a Velebiti-tavon tartottak meg. Összesen 77 szerbiai és magyarországi versenyző vett részt a maratonon.

A rövidebb távokon, 100, 200, 400 és 800 méteren 27 fiatalabb versenyző indult el, a 3000 méteres fő távon pedig ötvenen mérték össze erejüket. Meglepetésre, a lányok ezúttal gyorsabbnak bizonyultak a fiúknál. Elsőként a szegedi Vass Laura érkezett célba 46,30 perces eredménnyel. Jovana Ječanski, az óbecsei Swim Star versenyzője lett a második 14 másodperces hátránnyal, harmadik helyen pedig a törökbálinti Csikány Csilla végzett 49,15 perces idővel.

A fiúknál az óbecsei Hasznosi Tóth Csongor bizonyult a leggyorsabbnak 49,11 perccel. Nem sokkal lemaradva érkeztek célba a további dobogósok, a szegedi Kómár Lajos (49,15) és a zombori Milan Jović (49,19).