2024. május 1., szerda
ÚSZÁS

Gojkov, Zelić, Ječanski és Farkas a győztesek

Törökbecsén rendezték meg a 17. és a 18. Szerbia Open kupa 2015 nyílt vízi maratonúszó versenyt 2500 és 8000 méteres távon, az utánpótlás-korosztályú úszóknak 100 és 200 méteres távon.

A 2500 méteres távon abszolút sorrendben a nőknél a magyarkanizsai Gojkov Sára végzett az első helyen 26:47,38-as idővel, míg a férfiaknál Goran Zelić (Polet) szerezte meg az első helyet 26:11,09-as eredménnyel, a magyarkanizsai Ervin Beharović a második lett 28:19,38-as idővel.

A 8000 méteres távon abszolút sorrendben a nőknél Jelena Ječanski (Vojvodina, Újvidék) végzett az első helyen 1:39:03,00-as idővel, a férfiaknál Farkas Tamás (Novi Sad) lett az első 1:27:44,00-as eredménnyel.

A maratonon a magyarkanizsai Kanizsa Úszóklub 23 versenyzője vett részt. A magyarkanizsai úszók a különböző korosztályokban összesen tizennyolc érmet nyertek: nyolc aranyat, három ezüstöt és hét bronzot.

A 200 méteres távon bronzérmes: Mészáros Tamara és Harmath Csongor.

A 2500 méteres távon aranyérmes: Almási Bence, Gojkov Sára, Luka Adamović, Ervin Beharović, Mészáros Etelka és Rózsa Barbara. Ezüstérmes: Domonkos Gábor és Fábián Tamás. Bronzérmes: Domonkos Gergő, Habonyi Marcell, Fejsztámer Anita és Habi Bence.

A 8000 méteres távon aranyérmes: Sreten Nikolin és Velimir Bilčar. Ezüstérmes: Enis Beharović. Bronzérmes: Juhász Árpád.