2024. május 1., szerda
KOSÁRLABDA

Csaknem 100 pontos győzelem

Szerbia címvédő válogatottja 94 pontos különbséggel, 132:38 (25:9, 34:10, 35:6, 38:13) arányban nyert a 2017-es Eb-selejtező 2. fordulójának luxemburgi meccsén. A csapatból ezúttal kimaradtak a Dabović nővérek. Szerbia a 3. percben csak 5:4-re vezetett, azután azonban 15:0-s sorozattal lépett meg. A meccs legjobbja a második felnőttválogatott-mérkőzésén szereplő ifi, Aleksandra Crvendakić volt, aki 19 perc alatt 18 pontot és 5 lepattanót jegyzett.

Magyarország fontos pontokat szerzett Portugáliában. Az első félidő egyenrangú volt, a nagyszünet után azonban a 18:3-as sorozat döntött. Újra Tijana Krivačević tűnt ki 20 ponttal és 7 lepattanóval, míg Fegyverneky Zsófia 12 ponttal és 11 lepattanóval segített be.

A 3. forduló meccsei február 20-án lesznek műsoron, amikor a veretlenek rangadóin Szerbia válogatottja Kijevben Ukrajna vendége lesz, míg Magyarország Pécsett fogadja Szlovákiát.

Eb-selejtező, nők, 2. forduló, D csoport: Luxemburg–Szerbia 38:132, Németország–Ukrajna 64:66, E csoport: Portugália–Magyarország 50:67, Izland–Szlovákia 55:72.

Eurokupa, 7. forduló: Lietuvos–Szolnok 98:99.

FIBA Európa-kupa, 5. forduló: Szombathely–Varese 75:73, Benfica–Sopron 91:62.