2024. május 19., vasárnap
ÚSZÁS

Újabb kanizsai sikerek

A Velebiti-tavon tartották meg a 8. nyílt vízi versenyt a 2016-os szerbiai nyílt vízi kupa keretében, Velebit helyi közösség és a Kanizsa Úszóklub szervezésében. A korcsoportos verseny 3000 méteres távon zajlott le, míg a kis távokon 100, 200, 400 és 800 métert úsztak. Az abszolút győzelmet Vass Laura (Szeged) szerezte meg 27:45,00 perces idővel, míg a férfiaknál Vukašin Vukanić (Swim Star, Óbecse) végzett az élen 31:26,12 perces idővel. A kanizsai klubot 35 versenyző képviselte sikeresen, akik több dobogós helyezést értek el.

A 100 méteres távon első helyen végzett Muhi Ádám, második helyet szerzett Hegedűs Sára és Orosz Gergő, harmadik lett Hegedűs Anna, Magosi Réka, Gál Dorka és Gmijović Uroš. A 200 méteres távon első helyet szerzett György Dávid és Kovács Kata. A 400 méteres távon első helyen végzett Bicskei Noémi, második helyet szerzett Balog Kornél, harmadik lett Kalmár Dávid. A 800 méteres távon első helyen végzett Kalmár Erik. A 3000 méteres távon első helyet szerzett Mészáros Tamara, Beharović Enis, Domonkos Gábor, Habonyi Marcell és Harmath Csongor, második lett Hegedűs Kitti, Balgó Evelin, Ádám István, Juhász Árpád, Hajdú Endre, Bilčar Velimir, Balog Attila, Beharović Ervin és Habi Bence, harmadikként végzett Gojkov Sára, Fejős Anna, Kordován Zoltán és Fábián Tamás.

A kupasorozat következő állomását Apatinban tartották meg. A korcsoportos verseny 3000 méteres távon zajlott le, míg a kis távokon 150 és 1000 métert úsztak. Az abszolút győzelmet a 3000 méteres távon ismét Vass Laura (Szeged) szerezte meg 39:49,90 perces idővel, míg a férfiaknál Aleksa Duduković (Feniks, Zombor) végzett az élen 45:19,43 perces idővel. A kanizsaiakat ezúttal 23 versenyző képviselte, és összesen 20 érmet nyertek.