2024. május 20., hétfő
LABDARÚGÁS – SZUPERLIGA

Pontot mentett a bajnok

Meglepetéssel kezdődött a hazai pontvadászat, hiszen a bajnoki címvédő Crvena zvezda hazai pályán csak döntetlent ért el a Napredakkal szemben. A Spartacus gól nélküli döntetlent játszott а Voždovac vendégeként, a Vojvodina találkozóját elhalasztották, a  palánkai Bácska és a Partizan mérkőzése pedig lapzárta után ért véget.

Eredmények 1. forduló: Crvena zvezda–Napredak 2:2, Metalac–Borac 1:0, Mladost–Rad 2:1, Radnik–Javor 2:2, Voždovac–Spartacus 0:0, a Radnički (N)–Čukarički, és a Bačka (P)–Partizan mérkőzések lapzárta után értek véget, a Novi Pazar–Vojvodina találkozót elhalasztották.

MAGYAR NB I.

Felejthető rangadó

Hiába játszott a Honvéd mezőnyfölényben az első félidőben a Ferencváros elleni rangadón, igazi helyzetet nem tudott kialakítani a kispesti csapat. Jobb híján távoli lövésekkel próbálkoztak, amik azonban kevés veszélyt rejtettek magukban. A Ferencváros sokáig még ennyit sem mutatott fel, aztán a félidő végén Nagy remek passzát Böde váltotta góllá. A második félidőben a Honvéd játékosai sikertelenül próbálták feltörni a Fradi védelmét. A címvédő a folytatásban sem játszott jól, de az utolsó percekben kis híján így is újabb gólt szerezett, de támadói ki tudták hagyni a mérkőzés legnagyobb helyzetét.

A 2. forduló: Diósgyőr–Újpest 2:1, Haladás–Mezőkövesd 1:1, Honvéd–Ferencváros 0:1, Gyirmót–MTK 0:0, Paks–Videoton 1:1, Vasas–Debrecen 3:1.