Rio 2016

Davor Štefanek aranyérmes!

Az első szerbiai arany

A szabadkai Davor Štefanek aranyérmes lett a riói olimpia birkózótornáján.

A kötöttfogásúak 66 kilogrammos súlycsoportjának döntőjében a 30 éves sportoló az örmény Migran Arutyunyant győzte le és ezzel megszerezte Szerbia első és eddig egyetlen érmét a XXXI. nyári ötkarikás játékokon.

A szabadkai birkózó végig aktív volt, míg ellenfele védekezésre kényszerült és ezért meg is intették. A végeredmény 1:1 volt, de mivel Štefaneké volt az utolsó pont, így ő nyerte meg a döntőt. Štefanek ezzel az arannyal megkoronázta pályafutását, mivel a világbajnoki aranya és a számos kontinensviadalon szerzett érme mellé begyűjtötte az olimpiai aranyat is.

Szerbiának 40 év után van ismét olimpiai bajnoka kötöttfogású birkózásban. 1976-ban Montreálban is egy szabadkai versenyző Momir Petković álhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.