Pénteken délben ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást írtak alá hét Tisza menti község vezetői a magyarkanizsai Városházán. A megállapodás aláírói, Ada, Óbecse, Csóka, Magyarkanizsa, Törökbecse, Törökkanizsa és Zenta községek a közös szakmai együttműködésről döntöttek, melynek értelmében a jövőben együttesen kívánnak fellépni regionális projektumok kidolgozásában, azok pályázatokon való benyújtásában és levezetésében a Vajdaság Tisza menti régiójának társadalmi, gazdasági fejlesztése érdekében.
Az adminisztrációs hátteret a Magyarkanizsán saját irodával rendelkező Tisza menti Információs Fejlesztési Központ (ICR) biztosítja, ugyanakkor minden község kijelöl egy kapcsolattartó személyt, akinek a feladata a fejlesztési programok koordinációja lesz. Ennek a kapcsolattartó személynek a feladata lesz tájékoztatni saját községének elnökét a regionális fontossággal bíró prioritások meghatározása érdekében, az ő feladata továbbá a projektekhez való adatgyűjtés, a közvetlen és folyamatos kommunikáció az ICR irodájával és a csapatmunka a régió koordinátoraival. Minden község köteles a saját koordinátora számára biztosítani a szükséges adatokhoz való hozzáférést és a műszaki feltételeket. Az ICR pedig a saját tudását és tapasztalatait adja az EU-s alapból és más regionális alapból támogatott regionális fejlesztési projektek előkészítéséhez – költségmentesen.
A megállapodás aláírását követően Nyilas Mihály magyarkanizsai polgármester, Ivana Dulić-Marković regionális és nemzetközi együttműködési titkár, a Tartományi Végrehajtó Tanács alelnöke, Sinkovits Erzsébet helyi önkormányzati és községközi együttműködési segédtitkár, valamint Pásztor István gazdasági titkár, a Tartományi Végrehajtó Tanács alelnöke tartott rövid sajtótájékoztatót.
Kiemelték, hogy a megállapodás rendkívül fontos a régió számára, mert összefogva, 166 ezer lakost, 49 települést képviselve, versenyképesek lehetnek a kicsi és közepes községek is nagyobb városokkal szemben. Az információ erejével, a fejlesztési központ koordinálásával a Tisza menti községek eredményesebben folyamodhatnak hazai és nemzetközi támogatásokért, és ezek eléréséhez nyújtanak majd nekik támogatást a tartományi titkárságok, a fejlesztési alapok is – hangzott el a sajtótájékoztatón.