A Tisza folyóval, lévén, hogy maga és vízgyűjtő területe több ország: Ukrajna, Románia, Szlovákia, Magyarország és Szerbia területén van, már államközi megbeszéléseken is szó van. Foglalkoznak állapotával és a régióban rejlő más idegenforgalmi lehetőségek határoktól független kiaknázásával, az ezzel kapcsolatos együttműködéssel. Sajnos azonban ezeknek a tanácskozásoknak eddig nem sok hozadékuk volt. Az ott elfogadott, igen találó megállapítások, határozatok ellenére a Tisza folyó vízgyűjtő területének környezetvédelmében nem történt semmilyen előrehaladás, és néhány helyi példán kívül nem sok előrehaladás történt a régió idegenforgalmi fejlesztése terén sem.
A folyó alsó szakaszán sajnos már hozzászoktak ahhoz, hogy a környezetszennyezés általában a felső folyásról, a mellékfolyókból ered. Az utóbbi időben viszont arra is rá kellett döbbenni, hogy a magyar–szerb határtól a folyó torkolatáig terjedő szakaszon is egyre gyakoribb a szennyezés.
A szennyezés leállítása, a vétkesek felelősségre vonása eddig a Tisza esetében is merő szélmalomharcnak bizonyult. A különböző tiltakozások, deklarációk nyomán nem születtek konkrét határozatok, tervek, akcióprogramok. Ezt elégelték meg a vajdasági Tisza menti községekben, ahol a polgárok a legnagyobb szenvedő alanyai a folyó szennyezettségéből eredő környezetkárosodásnak, és ezért óbecsei szervezésben olyan tanácskozást kezdeményeztek, amelyből remélhetőleg konkrét akciók, programok elindítására irányuló határozatok születnek.
Szállodában 10 órai kezdettel Magyarkanizsa, Holnap az óbecsei Tisza-parton lévő Fehér Hajó Törökkanizsa, Zenta, Csóka, Ada, Nagykikinda, Törökbecse, Óbecse, Zsablya és Titel községek, valamint Nagybecskerek város hivatalos képviselői mellett legmagasabb szinten részt vesznek a köztársasági környezetvédelmi és területrendezési, mezőgazdasági, erdőgazdasági és vízgazdálkodási minisztériumok, a tartományi illetékes titkárságok, valamint a végrehajtó tanács képviselői. A két tematikával foglalkozó tanácskozás plenáris részében a szervező és vendéglátó község elnöke, Knézi Péter mellett várhatóan felszólal dr. Oliver Đukić köztársasági környezetvédelmi és területrendezési miniszter, Pásztor István, a tartományi végrehajtó tanács alelnöke, tartományi gazdasági titkár és dr. Slobodan Puzović tartományi környezetvédelmi titkár. Bemutatják a Tisza folyó idén nyári szennyezéséről készült videó- és más dokumentumokat, előtárják a Tisza menti régió idegenforgalmi fejlesztését taglaló programokat, terveket. Ezt követően külön kerekasztal-értekezleten foglalkoznak a folyó védelmével, valamint a régió idegenforgalmi fejlesztésével.