2024. július 16., kedd

Lesz, nem lesz?

Még mindig kérdéses, hogy elfogadják-e határidőre Szabadka jövő évi költségvetését
Időszűkében a Városháza „lakói” (Molnár Edvárd felvétele)

Még mindig kérdéses, elfogadják-e Szabadka város jövő évi költségvetését december 31-ig. Amennyiben nem, akkor az ideiglenes támogatásokból tulajdonképpen nem tudják majd megvalósítani azokat a terveket, amelyeket az első negyedévben terveztek. Saša Vučinić polgármester szerint ez nem akkora tragédia, Bajtai Kornél , a városi tanács gazdasággal és vállalkozásfejlesztéssel megbízott tagja szerint azonban nagy gondot jelentene ez a megoldás.

Bajtai Kornél (Molnár Edvárd felvétele)

-- A kezdetektől fogva az a benyomásom, hogy a polgármester nem találja a helyét és nem tudja megszervezni saját kabinetjét. Amikor több mint két hónapig nem volt tanácsülés, Maglai Jenő, a városi képviselő-testület elnöke sajtótájékoztatón felhívta erre a figyelmet, utána összeült a Városi Tanács. Következő alkalommal pedig, amikor Pásztor István felhívta a figyelmet arra, hogy lehet, hogy Szabadkán nem lesz meg időre a következő évi költségvetés, két napra rá megkaptuk az Európai Szabadkáért Koalíció javaslatát – magyarázta az előzményeket Bajtai.

Az említett javaslatban arra hivatkozva, hogy a jövő év a takarékoskodás éve kell, hogy legyen, a költségvetést a tavalyi 4 milliárd dináros összegben határozták meg. A takarékoskodás pedig abban nyilvánult meg, hogy a Magyar Koalíció által vezetett osztályok és közvállalatok költségvetését faragták le. A Park Palić Kft.-nek ugyanakkor 90 millió dinárt irányoztak elő, nem tudni mire. Példaként szolgálhat a Városépítési Igazgatóság is, amely tavaly mintegy egymilliárd dinárt kapott a költségvetésből, addig az idén 100 millióval kevesebbet.

– Kedden kezdődtek az egyeztetések, volt ahol ők, volt ahol mi engedtünk egy kicsit az elvárásokból. Amint megegyezünk, a Városi Tanács elfogadja, majd pedig a képviselő-testület dönt róla. Amennyiben sor kerül arra, hogy a költségvetést elfogadják, az semmiképpen sem valósulhat meg december 30-a előtt. Vagyis előfordulhat, hogy az utolsó pillanatban döntünk róla. Naponta több órán át egyeztetünk, és a hétvége is erről fog szólni. Nem december 15-én kellett volna elkezdeni tárgyalni – mondta Bajtai, aki szerint igenis tragédia lenne, ha kicsúsznának a határidőből. Szerinte nincs objektív oka, hogy nem kezdtek el időben tárgyalni.