Az országosan tapasztalt tendenciához hasonlóan a tartomány területén is alacsonyabb volt a részvételi arány, mint a januári elnökválasztások idején. A magyarlakta községekben és városokban komolyabb incidensek nélkül zajlott a háromszintű választás.
MÉRSÉKELTEBB RÉSZVÉTEL
Óbecse községben is négy listáról választhattak a polgárok. Az önkormányzati választásokon összesen 9 politikai párt, polgári csoport, illetve koalíció állított jelöltet, míg a 10-es számú tartományi választóhelyen 8 jelölt neve szerepelt.
SZOKÁSOS RÉSZVÉTEL
A kishegyesi községben a választók névjegyzékében 10 651 polgár neve szerepel, s ők a tegnapi választásokon a korábbi gyakorlatnak megfelelően 25 szavazóhelyen adhatták le voksukat a pártlistákra és az egyéni jelöltekre. A részvételi arány összességében a korábbi szavazások szintjén alakult, azzal, hogy délutánig 2 százalékkal maradt el a januári részvételi aránytól. Délután 14 óráig a polgárok 31 százaléka járult ugyanis az urnák elé, s ez önmagában még alapvetően a januári szintet tükrözné, de fontos megjegyezni, hogy a korábbiaktól eltérően most a községi központban volt a nagyobb részvételi arány, Bácsfeketehegyen 3, Szeghegyen pedig négy százalékkal maradtak el a községi átlagtól. Érdekes viszont az is, hogy ennek ellenére a legnagyobb részvételt mégis Szeghegyen jegyezték a 11-es számú szavazóhelyen, ahol délutánig a választók 44,29 százaléka leszavazott, és a kishegyesi 4-es szavazóhely volt a leggyengébb 20,47 százalékkal. Délután 16 órakor Kishegyesen a választók 35,31, Bácsfeketehegyen pedig 38,63 százaléka járult az urnák elé. A becslések szerint a részvételi arány a januári választások szintjén, vagyis 63–65 százalék körül alakul.
A topolyai községben bejegyzett 31 716 választópolgár a szokásos 49 szavazóhelyen adhatta le tegnap voksát. A községi választási bizottsághoz beérkezett adatok szerint 18 óráig 47,60 százalék volt a részvételi arány, és addig nem történt semmi rendkívüli. A polgároknak kicsit szokatlan volt az, hogy négy szavazólap volt, kettő-kettő majdnem egyforma színű is, és főleg az idősebbeknek kellett segíteni, hogy megfelelő ládába dobják be a lapokat. Amiatt is sokan méltatlankodtak, hogy négy helyen kellett aláírni a választópolgárok névsorát.
A temerini községben vasárnap reggel rendben és időben megnyílt mind a 31 szavazóhely, plusz egy a kosovói szerb községek polgárainak. Itt 23 723 polgár neve szerepelt a választási jegyzékben, mintegy százzal több, mint legutóbb. Ezek nagy része az időközben állampolgárságot nyert menekült személyek közül való. Az önkormányzat 33 képviselői helyére a pártok, pártkoalíciók és polgárok csoportjai összesen 14 listát állítottak, de a választási bizottság csak 12-t hitelesített 228 jelölttel. A temerini polgárok a Tartományi Képviselőházba a többségi elv szerint 7 egyéni jelölt közül választhattak képviselőt. A szavazáson való részvételi arány délután három órakor 36 százalékos volt.
A zombori községi választási bizottság adatai szerint Zomborban a legnagyobb részvételi arány Gradina peremvárosi településen volt, ahol délután hat óráig a szavazásra jogosultak 99,1 százaléka járult urnák elé.
A község területén este hat óráig 46,34 százalék szavazott.
Az adai községben rendben zajlott a köztársasági, a tartományi és a helyhatósági választás, incidensről este 8 óráig nem érkezett hír. A községi választási bizottság adatai szerint 20 óráig a választási névjegyzékben szereplő 16 519 szavazópolgár 62,7 százaléka járul az urnákhoz a 29 szavazóhelyen.
EGYSZERŰ ESEMÉNY
Újvidéken 294 163 választópolgárt tartanak nyilván, ők 16 városi listára adhatták le szavazatukat 192 választási helyen. A városi szavazóbizottság közölte, hogy a választásokon 18 óráig a székvárosi polgárok 46,6 százaléka vett részt, lapzártáig azonban nem hoztak nyilvánosságra hivatalos adatokat az eredményekről.
Galambos László (VMSZ), a Magyar Koalíció városi tanácsnokjelöltje arra számít, hogy a koalíció beharangozott és tervezett esélyei többnyire valóra válnak, hisz abban, hogy vajdasági és szerbiai szinten megnövekszik képviselőik száma. Reméli, hogy a szerbiai parlamentben a Magyar Koalíciónak külön képviselőcsoportja jöhet majd létre, és hogy Újvidéken legalább annyi szavazatot sikerül majd összeszedniük, mint a legutóbbi választásokon. Így a városi képviselő-testületben kettő, jobb esetben három tanácsnoka lehetne a Magyar Koalíciónak, ami azt jelentené, hogy önálló magyar tanácsnoki csoportot alakíthatnának.
Zentán a szavazópolgárok 60,9 százaléka vett részt a választásokon – tudtuk meg a községi választási bizottság elnökétől, aki elmondta, hogy a nap folyamán nem történt semmilyen incidens, illetve szabálytalanság.
Csókáról a 18 órási részvételi arányt sikerült megszerezni, ami akkor kicsivel több mint 55 százalékos volt. Feltehető, hogy este 8 órára itt is sikerült elérni a 60 százalékos részvételt.
Magyarkanizsán a részvételi arány magas volt, 68,59 százalékos.
Szabadkán este hat óráig a szavazópolgárok 50,63 százaléka, a községi választási bizottság adatai szerint este nyolc óráig pedig 62,8 százalék szavazott.
A 19 órai adatok szerint a közép-bánsági körzetben tegnap 94 567-en járultak az urnák elé, ami a szavazati joggal rendelkezők 56,48 százaléka. A szécsányi községben a polgárok 64,02 százaléka, Magyarcsernyén a 64 százaléka, Bégaszentgyörgyön a 61 százaléka, a törökbecsei községben a szavazati joggal rendelkezők 58 százaléka, a nagybecskereki községben pedig a szavazópolgárok 54,18 százaléka élt alkotmányos jogával.
Muzslyán nem hivatalos adatok szerint 20 óráig a négy szavazóhelyen 6801 szavazati joggal rendelkező polgár közül 4482-en voksoltak, ami 66 százalék. A legnagyobb részvételi arány a 67-es szavazóhelyen volt, ahol a szavazati joggal rendelkezők 67,4 százaléka járult az urnák elé, utána következett a 64-es szavazóhely 67 százalékkal, majd a 65-ös szavazóhely 65,5 százalékkal és végül a 66-os szavazóhely, ahol a polgárok 63,5 százaléka szavazott. Az első, nem hivatalos eredmények szerint a 67-es szavazóhelyen a demokraták kapták a legtöbb szavazatot (545), a második a Magyar Koalíció (375 szavazattal) a harmadik pedig a VSZL (335 szavazattal).
Szentmihályon a polgárok 73 százaléka, Erzsébetlakon 69,6 százaléka, Lukácsfalván pedig 66 százaléka szavazott.
Községi szinten a szavazók aránya 56 százalék körüli, míg a falvakban ez meghaladta a hatvan százalékot.