Csakis párbeszéddel lehet megoldani a Belgrád és Újvidék között fennálló nézeteltérést. Mindenekelőtt a tartomány finanszírozásáról van szükség folyamatos dialógusra – nyilatkozta Pásztor István, a tartományi parlament elnöke a Betának. Goran Ješić, a vajdasági kormány alelnöke annak veszélyére figyelmeztet, hogy a szerbiai parlament a rendszerbeli törvények elfogadásával, szándékosan vagy véletlenül, de Vajdaságot lassan megfosztja hatásköreitől. Véleménye szerint ezt a folyamatot meg kell állítani, így a vajdasági kormány létrehozott egy munkacsoportot, amelynek az lesz a feladata, hogy ezekben a kérdésekben tárgyaljon a szerbiai kormánnyal.
Ješić felhívta a figyelmet arra, hogy Tomislav Nikolić államelnök és Ivica Dačić kormányfő megígérték, hogy tiszteletben tartják a Vajdaság alkotmány adta jogait. Hozzátette, a tartomány ennél többet nem is kér.
– Ebben a pillanatban mi minden ügyiratunkat az alkotmánybíróság döntéseihez igazítottuk, és már csak a kommunikáción kellene javítani, hiszen sem jogi, sem formális problémáink nincsenek már – emelte ki Ješić.
Heinz Wilhelm, Németország belgrádi nagykövete a Dnevnik napilapnak adott nyilatkozatában Vajdaság finanszírozási problémáival kapcsolatban elmondta, véleménye szerint Vajdaság Szerbia belügye, de véleménye szerint nem áll fenn olyan probléma, amelyet nem tudnának egymás között megoldani. Koszovó kapcsán ugyanakkor a nagykövet reményét fejezte ki, hogy folytatónak majd a tárgyalások Belgrád és Prishtina között, ugyanis mint kiemelte, azt senki nem kéri Szerbiától, hogy fogadja el Koszovó függetlenségét, csupán a Szerbia és Koszovó közötti kapcsolat normalizálását várják.
Reagálva a vízumkötelezettség bevezetésének lehetőségére, a nagykövet kiemelte, a vízum újbóli bevezetése katasztrofális következményekkel járna, ugyanis a „fehér Schengen” bevezetése volt a leglátványosabb és legnépszerűbb jele az Európai Unióhoz való közeledésnek. Ugyanakkor rámutatott, Szerbiának a menedéket kérők áradatának megfékezésén kellene dolgoznia.