Beszédében hangsúlyozta, hogy a Magyar Szó, de a média-életünk egészének tekintetében is új fejezet kezdődött meg azzal, hogy a Magyar Nemzeti Tanács elfogadta a médiastratégiát. E fontos MNT -határozat tartalmából Józsa két dolgot emelt ki: az egyik az, hogy rendületlen a közélet szereplőinek és a közösség vezetőinek az az eltökéltsége, hogy a Magyar Szót, mint céget, mint kiadványokat, és mint kultúrpolitikai jelenséget a jövőben is dédelgesse, fenntartsa, támogassa – biztosítsa működési feltételeit. A stratégia másik fontos gondolata a szakma iránti elkötelezettséget emeli ki, a hír szentsége iránti hűségről, a kellő alázattal történő munkavégzésről szól. Józsa László szerint vissza kell térnünk az eredeti szakmai értékekhez, nem engedhetünk meg magunknak feszültségeket, vitákat előidéző eltéréseket ezektől az alapelvektől.
Bordás Győző megbízott igazgató ünnepi beszédében, évzáró jelentésében kijelentette, hogy a több évi veszteséges és pangásos időszak után már tavaly sikerült talpra állnunk, az idei évet pedig ismét nyereséggel zártuk! Több millió dináros haszonnal zártunk, a pénzből új gépparkra, nyomdafelszerelésre is jutott. Az eredmények tehát kézzel foghatóak, de még korántsem érkeztünk el a kitűzött célig! Az igazgató fontosnak tartotta megemlíteni, hogy a belgrádi magyar nagykövetség pályázatának eredményeként az idén nyomdaipari kiadóházunkból került ki a szerb és a magyar posta közös kiadványa, a Liszt Ferenc emlékbélyeg, amely a világ minden tájára eljutott. – A múlt év végén beszerzett nagy teljesítményű nyomdagépeknek köszönhetően megkezdtük a nemzetiségi tankönyvek nyomtatását, az idén mintegy 50 általános-és középiskolás tankönyvet nyomtattunk – idejében és jó minőségben. Kinyomtattuk szórakoztató kiadványok százezreit, fél éve mi nyomtatjuk a Dnevnik napilapot is. Nyomdánkban készül 20 hetilap, köztük testvérlapunk, a Hét Nap is – mondta az igazgató. Beszédében kitért arra is, hogy az idén könyvének újranyomtatásával emlékeztünk meg alapító szerkesztőnk, Majtényi Mihály születésének 110. évfordulójáról, Szabadkán emlékünnepséget rendeztünk második alapítónk, Lévay Endre születésének centenáriuma alkalmából, Újvidéken pedig szobrot avattunk Fehér Ferenc költő emlékére, aki a Magyar Szóban töltötte munkaéveinek legjavát. December 3-án ünnepeltük a lap kulturális mellékletének, a Kilátónak az 50. születésnapját, a Symposion magyar folyóirat 1961. december 21-én jelent meg először, a Jó Pajtás gyermeklap 2012. januárjában ünnepli majd fennállásának 65. évfordulóját. Beszélt arról is, hogy az MNT médiastratégiájának értelmében a Magyar Szót fokozatosan kiköltöztetik a telepi üzemrészlegbe, székházunkban pedig egy ún. magyar házat hoznak létre, amely továbbra is helyet ad majd lapunk szerkesztőségének, de kulturális-társadalmi célokat is szolgál. Bordás Győző külön köszönetet mondott az MNT-nek, a Vajdasági Magyar Szövetségnek és a Szekeres László Alapítványnak a támogatásért a jelenlevőknek, leköszönő, hamarosan nyugdíjba vonuló igazgatóként kívánt kellemes ünnepeket.
Berta Zoltán nyomdaigazgató felszólalásában megemlítette, hogy a telepi nyomdarészlegünk kereken 10 évvel ezelőtt égett le, majd arról beszélt, hogy az elmúlt időszakban mennyi mindent köszönhetünk a szerencsének. Többek között azt, hogy a nyomda útjai Anton Rošek szlovén üzletemberhez vezettek, akinek nevéhez a telepi részlegben 2007-ben felszerelt, régi-új nyomdagép beszerzése, szervizelése fűződik. Partnerünknek igazgatóink apró ajándékkal köszönték meg a sikeres együttműködést.
Az igazgatók beszédét követően Varjú Márta, a nyár folyamán kinevezett főszerkesztőnk átadta az Életműdíjat, az Újságírói díjat, méltatta a díjazottak munkásságát és életútját. A Kilátó-díjat Kontra Ferenc szerkesztő adta át a Jelfolyam on-line, multimediális-multikulturális folyóirat köré tömörült négy fiatal munkatársnak: Török Ernának, Kocsis Lenkének, ifj. Rácz Józsefnek és Francišković Róbertnek. A csapat nem mindennapi módon, digitális kommunikáció útján köszönte meg az elismerést.
Az ünnepségen jelen volt Pásztor István tartományi kormányalelnök, Várkonyi Zsolt, a Magyar Nemzeti Tanács Közigazgatási Hivatalának vezetője, Simon Zita, az MNT tájékoztatási megbízottja, Pál Károly, a Vajdasági Magyar Szövetség ügyvezető alelnöke, Dudás Károly, a Hét Nap testvérlap főszerkesztője, Nikovitz Oszkár, Magyarország nagykövete, Siteri Sándor, a szabadkai magyar főkonzulátus konzulja, továbbá Anton Rošek és Zlatko Andrišak, a lapkiadó vállalatunk, pontosabban a nyomda üzletpartnerei. Az egybegyűlteket Egeresi Sándor, a tartományi képviselőház elnöke levélben köszöntötte.
Az ünnepség folytatásában elismerésben részesítették azokat a jubiláló dolgozókat, akik 10, 20, 30, 35 vagy 40 évet töltöttek a vállalatnál. Megemlékeztünk azokról az újságíróinkról, munkatársainkról, kollégáinkról, akik az elmúlt másfél évben távoztak az élők sorából, ők: Polyvás József, Csorba István, Pilcz Nándor, Kocsi Ferenc, Lovas István, Ifjú Gábor, Pertics Péter, Hemm János, Habram Károly és Deák Ferenc.
A nap folyamán a Forum-ház klubhelyiségében ünnepi fogadást szerveztek, ezen megjelentek a vállalat nyugdíjas dolgozói is.
Az idei életműdíjat Papp Imre kapta, az újságírói díj Gimpel Tiborhoz került, a Kilátó-díj a Jelfolyam csapatáé lett. A Képes Ifjúság két fiatal tollforgatója, a zentai Illés Eszter és a moholi Szőke Tímea különdíjat kaptak. Munkásságukért elismerésben részesítették Szlivka Zoltán villanyszerelőt és Selyem Zoltán gépészt, a nyomda, pontosabban a szervizrészleg dolgozóit is.
Négy évtizede köztünk vannak: Szeli Miklós és Bordás Győző