A szokottnál is ünnepélyesebb volt a tanévnyitó a székelykevei Žarko Zrenjanin Általános Iskolában. Ezúttal ugyanis a legdélebbi magyar iskola volt a házigazdája a vajdasági magyar elsősök tanévkezdő központi ünnepségének.
A vendégek közt volt Potápi Árpád János, a magyar Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, dr. Kádár Zoltán, az államtitkárság kabinetfőnöke, Pásztor István, a Tartományi Képviselőház és a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke, Vicsek Annamária oktatásügyi államtitkár, Nyilas Mihály tartományi kormányalelnök, oktatási titkár, Hajnal Jenő, a Magyar Nemzeti Tanács elnöke, Jerasz Anikó, az MNT végrehajtó bizottságának elnöke és mások.
Ajándékcsomagot kapott minden első osztályba induló dél-bánáti magyar kisiskolás. A csomagokat Magyarország Kormányának, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nek a támogatásával vásárolták meg.
A rendezvény kezdetén az iskolacsengő a hét székelykevei, két hertelendyfalvi és egy-egy udvarszállási és ürményházi kis elsősnek szólalt meg, akiket elsőként Salamon Géza iskolaigazgató köszöntött. Az idősebb tanulók alkalmi műsora után pedig megtörtént a kisdiákok fogadalomtétele, amivel a diákság teljes jogú tagjaivá váltak. Bíró Mlekov Éva tanító néni kitartást, szorgalmat és sok sikerélményt kívánt a diákjainak.
Székelykevén az alapfokú oktatás egyidős a településsel. A Bukovinából az Al-Dunára érkezett székelyek már az 1887-es betelepítéskor – egy faházban – elindították az iskolát, 1889-ben pedig már iskolaépületük is volt. A legtöbb tanulója az iskolának az 1955/56-os tanévben volt: 884-en iratkoztak be. Akkor ötezren éltek a faluban. Ma 1800-an vannak, és a diákok száma kilencven alá csökkent. Az elmúlt két évben 20-20 tanulót veszítettek a nagyméretű elvándorlás miatt. Pár év alatt mintegy nyolcszázan hagyták el a szülőfalujukat.
A fogyatkozó közösség iskolája mindezek ellenére az egyik legfelszereltebb iskola a környéken, kiváló feltételeket nyújt a tanulásra. A jelenlegi épület 1982-ben készült el, és akkor ötszáz diákra tervezték. A szaktantárgyakat külön tantermekben oktatják, minden tanteremben van interaktív tábla, az iskolának van konyhája és korszerű tornaterme is. A végzősök többsége folytatja tanulmányait, és a későbbiekben is helytállnak. A legtöbben Nagybecskereken járnak középiskolába, részben azért is, mert az a legközelebbi város, ahol még vannak magyar középiskolai osztályok, és elhelyezést kínál a két katolikus kollégium. De a szabadkai tehetséggondozó gimnáziumban is mindig van székelykevei diák, éppúgy, mint Újvidéken, Topolyán, Óbecsén.
Munkalehetőség híján azonban az iskoláztatásuk befejeztével csak kevesen térnek vissza szülőfalujukba.