2024. július 16., kedd

Lovagok és győztesek

ZENTAI RENDEZVÉNY
A boldog pálinkabajnokok (Fotó: Horváth Zsolt)

A hétvégén Zentán rendezték meg a 8. Mikulás-napi kiállítást, és kihirdették a 10. nemzetközi Mikulás-napi pálinkaverseny győzteseit. A művelődési ház kiállítótermében szombaton megtartott megnyitón jelen volt Pásztor István tartományi gazdasági titkár is, aki köszöntőjében elmondta, hogy az adventi napok azért is különösek, mivel sok más, zentaihoz hasonló rendezvényt tartanak meg, amelyek egyrészt kihívást jelentenek az adott környezetben, másrészt pedig tartalmat és ünnepnapot jelentenek a hétköznapok sorában. Megjegyezte továbbá, hogy az általa vezetett titkárság több ilyen rendezvényt támogat Vajdaság területén, ezzel is serkentve, hogy a helyi termékek, vállalkozások erőre tudjanak kapni. A rendezvény folytatásában ft. Szeles Oszkár atya felszentelte a kiállításon bemutatott versenypálinkákat és a zentai Szent Miklós Pálinkalovagrend zászlaját.

Az idei kiállítás jótékonysági jellegű is volt, mivel a zentai méhészek 10-10 kilogramm mézet ajándékoztak a zentai kórház gyermekosztályának meg a Kéz a Kézben Alapítványnak.

A kiállítás megnyitása után a jelenlévők átsétáltak a zentai városházára, ahol kihirdették a nemzetközi pálinkaverseny eredményeit, és kinevezték a pálinkalovagrend új tagjait is. A beavatási szertartáson Szabó József titeli, Bene Ákos zentai és Danilo Kravić velebiti pálinkafőzőt ütötték pálinkalovaggá, ezután pedig Nagy Miklós, a gazdakör gyümölcsészeti szakágának a vezetője ismertette a jubileumi, 10. pálinkaverseny eredményeit. Eszerint a pálinkaversenyre Magyarországról 27, Szlovákiából 16, tartományunk területéről pedig 196 minta érkezett, az úgyszintén nemzetközi zsűri pedig 23 arany-, 50 ezüst- és 63 bronzérmet ítélt oda a versenyzőknek, ezenkívül kiválasztották a rendezvény legjobb pálinkáját is. Az ezért járó serleget a szabadkai Milan Pijuković vihette haza. Úgyszintén serleggel jutalmazták a legjobb vajdasági, bejegyzett pálinkafőzdét (1924 Hubert, Szenthubert), a legjobb felvidéki pálinkafőzőt (Febora, Gömörhorka) és a legjobb magyarországi pálinkafőzőt (Nagy László, Orosháza) is. Az eredményhirdetést követően a jelenlévők természetesen megkóstolhatták a versenyben részt vevő jóféle itókákat is.