A község 22905000 dinárért vásárolta meg az egykori ipari létesítményt – tudtuk meg Pék Zoltántól, Zenta polgármesterétől, aki egyben azt is elmondta, hogy a Tartományi Gazdasági Titkárságtól (Pásztor István segédletével) 10 millió dinárt kaptak e célra, a maradék összeget pedig az erre előirányzott és felvett 30 milliós kölcsönből fedezik, azzal, hogy csak a szükséges összeget veszik fel.
Lényegében csak a gyár területét (mintegy 20 hektár) vásárolták meg a zentaiak, mivel a hozzá tartozó földek licitációját érvénytelennek nyilvánították, s az árverést két hét múlva megismétlik. Pék elmondta, hogy e területekre a községnek vásárlási előnyjoga van, és az elkövetkezőkben derül ki, hogy a hitelből származó maradék összeg elegendő lesz-e.
A kendergyár állapotáról érdeklődve a polgármestertől megtudtuk, hogy a gyár eléggé lerobbant állapotban van, megvásárlása mégis jó befektetésnek bizonyult, mivel a meglévő Ipari útról több bejáratot is lehet nyitni a létesítményhez, s hátul is van egy-két bevezető út. Ezt a területet lényegében a potenciális befektetők igényei szerint felparcellázzák, majd pedig bevezetik az áramot, kiépítik a vízhálózatot. A gyár területén van egy kiépített kút, amit úgyszintén ki tudnak használni. A távfűtésvezeték is keresztülhalad a gyár területén, és egy elég erős áramfejlesztője is van az egykoron szebb napokat is megélt gyárnak.
A zentai polgármester állítása szerint egyébként az elmúlt időszakban 3-4 magyarországi befektető is jelezte, hogy ezen a területen létesítene vállalkozást. A parcellákat nyilvános árverésen fogják kiadni, nyilatkozta Pék Zoltán.