2021 óta a bérek nettóban 64,9 százalékkal emelkedtek Szerbiában, ugyanakkor az infláció 37 százalékkal nőtt, tehát az átlagbér 20,1 százalékkal nőtt jobban, mint az infláció – jelentette ki Siniša Mali pénzügyminiszter a Prva televízió műsorában.
Mali egyes ellenzéki politikusok azon állítására reagált, miszerint az infláció felemésztette a béreket, és hozzátette, hogy ugyanebben az időszakban a nyugdíjak 22 százalékkal nőttek jobban, mint az infláció.
A pénzügyminiszter rámutatott, a bevételek 20 százalékkal haladják meg az inflációt, mint fogalmazott, a világgazdaság legnehezebb időszakában. Hozzátette, a kormány gondoskodott arról, hogy a nyugdíjak és a bérek az infláció mértéke fölé emelkedjenek. Emlékeztetett, a minimálbér 14,8 százalékkal az infláció növekedése fölött volt.
Mali úgy értékelte, hogy a szerb gazdaságpolitika sikerességét mutatja, hogy az átlagfizetés májusban először haladta meg a 100 ezer dinárt, és bejelentette, hogy decemberben az átlagfizetés meghaladhatja a 920-930 eurós átlagot.
Siniša Mali kifejtette, hogy a tavalyi évben 4,5 milliárd eurót tett ki a közvetlen külföldi befektetések összege Szerbiában, a régió összes befektetésének 60 százaléka – a kormány reformjainak köszönhetően – Szerbiát érinti.
– Szerbia vonzóbbá vált, jobb, versenyképesebb az elmúlt 12 évben. Minden lehetséges szinten reformokat hajtunk végre, növeljük a béreket, a nyugdíjakat, fejlesztjük az infrastruktúrát. Ezen az úton haladva a költségvetés bevétele egyre nagyobb és nagyobb lesz a GDP – mondta Mali.
Nyitókép: Siniša Mali (Fotó: Beta)