A tartományi kormány szerdai ülésén döntést hoztak arról, hogy a tartományi kasszából átutalnak 120 millió dinárt az újvidéki városháza felújítására, illetve a konzervációs munkálatokra vonatkozó tervdokumentáció kidolgozásának költségeire. Az 1895-ből származó épület homlokzatának felújításáról van szó, akárcsak a belterének egy részéről, azokról a helyiségekről, amelyeket a múlt heti tüntetés során tettek tönkre a tömegbe vegyülő huligánok. A városháza történelmi jelentőséggel bír, kulturális műemlékként tartják számon. Újvidék talán legismertebb jellegzetességéről van szó. Az ülésen, amelyet Maja Gojković házelnök vezetett, úgy döntöttek, hogy a pénzt az Újvidéki Műemlékvédő Intézet számlájára utalják át.
Az épületet november 5-én súlyosan megrongálták és meggyalázták, betörték a földszinti ablaküvegeket, piros festékkel összekenték falait, a bejárat elé egy tartályból pöcegödörből kiszivattyúzott tartalmat öntöttek. A tüntetők közül néhányan levizelték a falakat, leverték a biztonsági kamerákat, és azokkal dobálták az ablakokat. Néhány fáklyaféleség is bekerült a helyiségekbe, kisebb tüzeket előidézve. A rendőrség mindvégig bent volt, nem engedték be a tüntetőket az épületbe, a lehető legkisebbre csökkentve ilyen módon a kárt. A polgármester első emeleten lévő irodájába is berepült néhány kődarab, ott kisebb kár keletkezett…
A rombolás miatt a városházában november 6. óta szünetel az ügyfélfogadás, az iktatóhivatalt ideiglenesen bezárták. A polgárok most a következő helyszíneken intézhetik ügyeiket: a művelődési ügyosztály hivatala az Informatika épületében (Lázár cár sugárút 3.), a városfejlesztési és építkezési ügyosztály hivatala az Iskola utca 3. alatt, az építési, telekrendezési és beruházási ügyosztály hivatala a Stevan Branovački utca 3. alatt, az ingatlanjogi ügyosztály hivatala pedig a Népfront utca 53. alatt várja ügyfeleit. A városháza ügyfélfogadó szolgálatának újraindulásáról a polgárokat tájékoztatni fogják.
Milan Đurić, Újvidék polgármestere a rombolást követően megrökönyödve nyilatkozott a történtekről, emlékeztetett arra, hogy az épület majd 130 éves történetében még soha nem szenvedett el akkora kárt, mint amekkora kárt november 5. óta okoztak benne.
A november 5-ei tüntetésen részt vevő emberek többsége elhagyta a helyszínt, amikor világossá vált számukra, hogy mi történik. Csak egy kisebb csoport maradt a városháza előtt, akik folytatták a rombolást. Az ő felelősségükre vonatkozóan a polgármester sürgeti a megfelelő jogi eljárásokat, úgy véli, hogy a rendbontók aznap este nem a november 1-jén történt, 14 emberéletet követelő tragédia áldozatai iránti részvétérzetükkel, hanem politikai céljaikkal érkeztek és romboltak.
Nyitókép: Ótos András felvétele