Éjféltől kampánycsend kezdődik Szerbiában, ami vasárnap este nyolc óráig tart, ekkor zárnak be a szavazóhelyiségek. A kampánycsend ideje alatt tilos a választási propaganda, nagygyűlés tartása közterületen, valamint a választási eredmények értékelésének közzététele.
A szavazóhelyiségben, valamint a szavazóhelyiségtől 50 méterre tilos kihelyezni a politikai pártok jelképét és egyéb propagandaanyagát. Amennyiben a rendelkezést nem tartják be, a törvény értelmében feloszlatják a szavazóbizottságot, a szavazást pedig megismétlik.
Szerbiában idén módosították az elektronikus médiáról szóló törvényt, így az tiltja a tisztségviselői kampányt, a médiának március 24-től április 1-jéig tilos beszámolnia a választásokon is induló tisztségviselők közszerepléséről, akik infrastrukturális munkálatok és létesítmények megnyitásán vesznek részt.
Az előrehozott parlamenti választáson 19 listára és nyolc elnökjelöltre szavazhatnak majd a választópolgárok, a Köztársasági Választási Bizottság (RIK) pedig legkésőbb április 7-én 20 óráig köteles a hivatalos eredményeket közölni.
A választási kampány azonban a közösségi médiában tovább folytatódik, ugyanis az állami intézmények nem rendelkeznek hatékony, az online platformokat korlátozó mechanizmusokkal, írja a 021.rs hírportál.
Az országok gyakorlata eltérő, így Horvátországban és Oroszországban 24 óráig, Szlovákiában pedig hét napig tart a kampánycsend. Bosznia-Hercegovinában és Bulgáriában egy napig tart a kampánycsend, míg Romániában és Montenegróban Szerbiához hasonlóan kétnapos kampánycsend van. Egyes országok a szavazás napján rendelnek el csupán kampánycsendet, mint pl. Magyarország, Olaszország, Észak-Macedónia, míg kampánycsend egyáltalán nem létezik Nagy-Britanniában, Hollandiában vagy Svájcban.