Az esztendő utolsó hónapja az ünnepekre való készülődésről és magukról az ünnepekről szól. Így nem is csoda, hogy a filmgyártók ekkorra időzítik legütősebbnek szánt alkotásaikat, a karácsonyi témájú filmeket, illetve a díjszezonra szánt bemutatóikat is, amelyekből most mi is szemezgetünk.
December 4-től kezdték el vetíteni a Wicked című fantáziafilmet Jonathan Bailey, Jeff Goldblum, Ariana Grande és Michelle Yeoh főszereplésével. A film az Óz, a nagy varázsló északi, jó boszorkányának és nyugati, gonosz boszorkányának a történetét meséli el. Ugyanezen a napon kezdték el vetíteni a Csak lélegezz (Aire: Just Breathe) című, a közeli jövőben játszódó filmet, amelynek főhőse egy természetvédelem-biológus, aki a mesterséges intelligencia segítségével küzd a kihalás ellen, ám egy titokzatos múltú, rejtélyes utazó érkezése után a hármuk közti feszültség éppoly mérgezővé válik, mint a világ, amelyben élnek.
A magyarországi mozik úgyszintén ezen a napon kezdik el vetíteni Miklós Ádám Mélypont érzés című dokumentumfilmjét, amely két kábítószerfüggő felépülésének első másfél évét mutatja be. Borókát, egy nehéz családi hátterű gimnazista lányt és Szilvesztert, egy fiatal, szexualitásával küzdő férfit a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain ismerjük meg. A Megálló Csoport Alapítvány rekreációs házát egykori szenvedélybetegek üzemeltetik, és olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint például a sziklamászás. Szilveszter és Boróka elindulnak az önfelfedezés rögös útján, szembesülnek szüleikkel való viharos kapcsolataikkal, miközben támogatást, megbocsátást és mindenekelőtt önelfogadást keresnek.
December 6-tól kizárólag a Netflixen tekinthető meg a Mary című epikus, bibliai témájú alkotás, amely friss megközelítéssel meséli el Szűz Mária történetét, az ő szemszögét helyezve a középpontba. A film bemutatja Mária útját a szeplőtelen fogantatástól kezdve a társadalmi elutasításon át a Betlehembe való meneküléséig.
December 9-én, vagyis szinte napra pontosan 23 évvel A Gyűrűk Ura: A Gyűrű szövetsége című mozifilm világbemutatója után kezdik el vetíteni a filmszínházak A Gyűrűk Ura: A rohírok háborúja (The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim) című egész estés animációt, amelynek története 183 évvel Frodóék kalandja előtt játszódik, amikor Rohanban még a legendás Pörölykezű Helm uralkodott, akinek meg kellett védenie népét a rájuk támadó dúnföldi vademberektől.
December 13-tól szintén csak a Netflixen lesz megnézhető a Maria című életrajzi alkotás Angelina Jolie főszereplésével. A film Maria Callas világhírű opera-énekesnő utolsó napjait mutatja be. Ugyanekkor kerül a moziba a Kraven, a vadász (Kraven the Hunter) című szuperhősfilm, amely bemutatja, hogy Szergej Kravinov orosz származású nemesember miképpen válik a világ egyik legkegyetlenebb vadászává és Pókember legádázabb ellenségévé. Ugyanezen a napon kezdik el vetíteni a magyarországi mozik Orosz Dénes Hogyan tudnék élni nélküled? című vígjátékát. A film főhőse Lili, korunk tipikus lánya: magányos, és igyekszik bebeszélni magának, hogy így jó neki. De egyszer a szülei lakásában talál egy régi levélcsomagot, amit az anyja, úgy látszik, egyáltalán nem akart megmutatni neki. Ő persze nem sokat habozik, olvasni kezd, és megelevenedik előtte a múlt…. Ugyanekkor kerül a mozikba Tősér Ádám DAC Film című dokuja is. A film a Dunaszerdahelyi Atlétikai Club (DAC), mai nevén a DAC 1904 FC futballsikereit és közösségformáló szerepét mutatja be a felvidéki magyar közösség életében. A DAC több mint egy futballcsapat; a felvidéki magyarság megmaradásának és identitásának szimbóluma. A film részletesen elmeséli, hogyan vált a klub Szlovákia egyik legpatinásabb sportegyesületévé és a kisebbségi magyarság egyik identitásbástyájává.
December 20-tól nézhetjük meg a Mufasa: Az oroszlánkirály (Mufasa: The Lion King) című Disney animációs filmet. Kiara, Simba és Nala kislánya Rafiki segítségével, no meg Timon és Pumba hathatós közreműködésével ismeri meg nagyapja, Mufasa legendáját.
A brit könnyűzene kedvelői december 26-án ülhetnek be a moziba a Robbie Williams életútját bemutató Better Man: Robbie Williams című filmre, de ugyanezen a napon kezdik el vetíteni a Parthenopé – Nápoly szépe (Parthenope) című fantáziafilmet is. Paolo Sorrentinónak, az Oscar-díjas A nagy szépség, az Ifjúság és Az ifjú pápa rendezőjének a legújabb alkotása igazi szerelmes levél szülővárosához, a megbabonázóan gyönyörű és sokszínű Nápolyhoz, miközben az élet nagy kérdéseire keresi a választ. A film cselekménye szerint a város egyik tengeröblében, a vízben születik meg Parthenopé – a már újszülöttként is gyönyörű kislány Nápoly ókori nevét kapja a keresztségben. Az ő epizodikus, évtizedeken átívelő élettörténetét követve olyan helyekre és emberekhez jutunk el, ahová és akikhez a hétköznapi halandók soha: Parthenopé (Celeste Dalla Porta) földöntúli szépsége megnyitja az ajtókat a legféltettebb titkok előtt is, az amerikai író (Gary Oldman), az öntelt püspök, a kiégett színésznő, a nápolyi arisztokrácia vagy a saját főnöke, a zárkózott antropológiaprofesszor mind kitárulkozik előtte. Parthenopén áll vagy bukik, hogy mit kezd a meglesett titkokkal, ezek közelebb viszik-e a vágyott boldogságához.