Mielőtt hozzáfogna otthona, irodája, egyszóval környezete megtervezéséhez, kérje ki lakberendezőnk tanácsát! Olyan ötleteket és megoldásokat kaphat tőle rovatunkban, amelyeket csak tapasztalt szem lát. Még akkor is, ha csak kisebb átalakítást tervez, stílust vagy bútort szeretne váltani, és kissé elbizonytalanodott a hatalmas kínálat láttán, vagy netán nem tudja, hogyan fogjon hozzá.
Véleményem szerint érdemes érdeklődni a trendek iránt, megismerkedni velük, hogy ki tudjuk választani azokat az irányzatokat, amelyek hozzánk, illetve a lakásunkhoz a legjobban illenek. Ám ne kövessük őket mindenekfelett!
A konyha esetében ez még inkább igaz, hiszen a konyhabútorunk nem egy szőnyeg, egy díszpárna vagy drapéria, melyet bármikor le tudunk cserélni. Egyrészt a költségek miatt, másrészt egy új konyhát nem cserélünk ki két év múlva az új divathullámnak megfelelően. A választás során tehát legyünk körültekintőek.
A konyháknál lényeges, hogy milyen anyagból készülnek. Lehetnek nyers betonfelületek, fa, vagy márvány.
Színesfém kiegészítőket is használhatunk, fogantyúk vagy csaptelepek formájában, ezenkívül a kisgépek is lehetnek ilyenek. Az arany, a réz anyagok is egyedivé tehetik a konyhánkat.
A fekete, illetve a sötét árnyalatok, mint a mélyzöld, vagy a mélykék is elég bátorságot igényelhet, és csak a legbátrabbak mernek nyúlni érte.
Mostanában sok helyen tapasztalom, hogy a konyhát többnyire szobaszerűvé tesszük. Legtöbb helyen nem is használunk felső elemeket, hiszen ezek nélkül tágasabbnak tűnik a helyiség.
A legfontosabb, hogyha új konyha tervezésénél tartunk, merjünk merészen választani, és ne maradjunk meg az átlagosnál.
***
Ha lakberendezéssel kapcsolatos kérdésük van, kérdezzenek, és a lap hasábjain megválaszolom. Levelüket a szerkesztőség postacímére küldjék (Magyar Szó, 21000 Novi Sad, Vojvode Mišića 1.) vagy e-mailben (tarka@magyarszo.rs). A borítékra írják rá: Segít a lakberendező.