2024. szeptember 10., kedd
SZABADKAI SPORTHÍREK

Lana Virc tornagyőzelme

Lana Virc, a Spartacus teniszezőnője megnyerte Belgrád nyílt bajnokságát a 16 éven aluliak mezőnyében. Lana a döntőben 7:5, 6:3-ra legyőzte Petra Konjikušićot, és vesztett játszma nélkül szerezte meg az első helyet.

Bácson rendezték a tartományi súlyemelő-bajnokságot a 15 és a 17 év alatti versenyzők részére. Csapatban mindkét korosztályban a Spartacus bizonyult Vajdaság legjobbjának. A 15 év alatti csapatot Ördög Iván, Német Richárd, Rozsnyik Attila és Szőnyi Patrik alkották, míg a 17 éven aluliak Sánta Nikola, Lipták Kárló, Tihomir Kričković és Szekeres Fábián összeállításban szerepeltek.

A Spartacus 17 és 15 éven aluli súlyemelői (Fotó: Spartacus Súlyemelőklub)

Két érmet nyertek a Spartacus atlétái Belgrádban az országos fedett pályás bajnokságon. 800 méteren Darijo Bašić Palković 1:54,31-gyel ezüstérmet szerzett, Maksim Puškar pedig 3000 méteren 8:33,63-mal a harmadikként ért célba.

Vasárnap Szabadkán rangsoroló teremíjászversenyt rendezett a Veterán Paraíjászklub, melyen 25 klub csaknem száz versenyzője vett részt. A házigazda tagjai négy érmet nyertek. Aranyérmet Konkoly Róbert szerzett a veteránok között olimpiai íj kategóriában és Varjú Deján a felnőttek között csigás íjban. Ezüstérmet nyert Tóth Kiss Bence a serdülők olimpiai íj kategóriájában, az egyetlen bronzérmet pedig Pataki Zoltán szerezte, aki a felnőttek csigás íj kategóriájában állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Pataki új egyéni csúcsot állított fel teremben, ugyanis az eddig 578 körös eredményét 582 körre javította.

Szenttamáson 7 ország 63 klubja több mint 700 versenyzőjének részvételével rendezték meg a Turija 2023 elnevezésű nemzetközi cselgáncstornát, melyen a Spartacus tagjai 8 érmet szereztek. Aranyérmet Tóth Alíz (bajmoki szakosztály, 25 kg) nyert, ezüstérmet Jovana Bogić (36 kg), Mihajlo Stokanović (30 kg), Lovas Marko (66 kg) szerzett, míg a dobogó harmadik fokára Luka Milić (30 kg), Kőműves Csenge (32 kg), Dragan Rajačić (46 kg) és Mihajlo Kutuzov (73 kg) állhatott fel. Csapatban a Spartacus a 8. helyen végzett.

Női kosárlabda, I. liga, 20. forduló: Novosadska ŽKA–Spartacus 76:80, Versec–Partizan 66:72, Sloga–C. zvezda 61:71, Vrbas–Radnički (K) 81:61, Duga–Kraljevo 71:65, Vojvodina–Art Basket 77:75. Az élcsoport: C. zvezda 36, Kraljevo 35, Art Basket 33, … 10. Spartacus 23 ponttal stb.

Férfi kézilabda, Szuper B liga, 13. forduló: Sinđelić–Spartacus 17:24, Lavovi–Vrbas 26:30, Smederevo–Crvenka 27:27, Inđija–Hercegovac 35:36, Apatin–Kolubara 25:30, Ub–Sivac 40:26. Az élcsoport: Ub 22, Smederevo 21, Crvenka 18, Spartacus 16 ponttal stb.

Nyitókép: A Spartacus 17 és 15 éven aluli súlyemelői (Fotó: Spartacus Súlyemelőklub)