2024. szeptember 29., vasárnap
VÍZILABDA

Gólböjtből győzelem

A B csoport küzdelmei is megkezdődtek a vízilabda BL-ben, s bár mind a négy mérkőzés végeredménye könnyed sikert sejtet, a Crvena zvezda és vendége, a Spandau esetében ez csak a látszat.

Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, sőt inkább a németek akarata érvényesült, hiszen egyszer 12 percig is kihúzták kapott gól nélkül – amikor azonban a szerbek végre áttörték a blokkot, 76 másodperc alatt vágtak hármat. 5:5-ös félidei állásnál kevesen gondolták, hogy a belgrádiak 4:0-ra hozzák a harmadik negyedet, ez az előny pedig már elég volt a győzelemhez.

Szintén jól kezdett az OSC, az újbudaiak minden negyedben egy kicsivel eredményesebbnek bizonyultak a Steaua Bukarestnél, ami a lefújás pillanatára magabiztos győzelemmé állt össze.

Eredmények, 1. forduló, B csoport: Dubrovnik–Hannover 13:7, Marseille–Pro Recco 7:13, OSC–Bukarest 14:8, Crvena zvezda–Spandau 12:9.