2024. szeptember 27., péntek
AMERIKAI FUTBALL – NFL

Fordításokkal a Super Bowlig

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) mindkét főcsoportdöntőjében nagy izgalmak és utolsó negyedes fordítás után született győztes.

Az AFC-ben a 2020-as Super Bowl-győztes Kansas City és a Cincinnati mérkőzött meg előbbi pályáján. A Chiefs hiába vezetett 21:3-ra nem sokkal a hosszú pihenő előtt, a Bengals feltámadt, és még a házigazdának kellett utolsó másodperces mezőnygóllal hosszabbításra mentenie, ebben azonban már nem tudta megakadályozni a vendégek diadalát. Az NFC fináléját Los Angelesben rendezték, ahol a San Francisco kezdett jobban. A 49ers három negyed után 17:7-re ment, ám a Rams a végére összekapta védelmét, és 13:0-s periódussal fordított.

A Super Bowlt két hét múlva, 14-én rendezik, egy héttel a csúcsesemény előtt az All Star-mérkőzésre kerül sor.

NFL, főcsoportdöntő, AFC: Kansas City–Cincinnati 24:24, h. u. 24:27. NFC: Los Angeles Rams–San Francisco 20:17.