2024. szeptember 27., péntek
AMERIKAI FUTBALL NFL, SUPER BOWL

A Los Angeles Rams nyerte meg az LVI. Super Bowlt – VIDEÓ

A Los Angeles Rams 23–20-ra (7–3, 6–7, 3–10, 7–0) legyőzte a Cincinnati Bengals az LVI. Super Bowlon Los Angelesben, így hazai pályán nyerte meg a 2021–2022-es NFL-idény bajnoki címét.

A Nemzeti Sport Online összefoglalója szerint egyik csapat sem tudott igazán haladni az első támadósorozatában, majd az első negyed közepén Cooper Kupp villanása után a Los Angeles pillanatokon belül a vörös zónába került. Nem kellett sokat várni, máris megszületett az első pontszerzés: Odell Beckham Jr. ünnepelhetett 17 yardos TD-elkapása után. 7–0

A touchdown után két puntot láthattunk, majd végre a Bengals is mutatott valamit: Joe Burrow Ja'Marr Chase-nek osztott ki egy 46 yardos passzt. A látványos játék után nem tudott közelebb haladni a Bengals, maradt a mezőnygól. 7–3

Kezdtek beindulni a csapatok: a Rams két perc alatt végigment a pályán, s Cooper Kupp touchdownjával 13–3-as előnyre tett szert – az extra pont kimaradt. Az ohióiak nem illetődtek meg, a következő támadósorozatban azonnal TD-vel válaszoltak, Tee Higgins kapta el a tojást a célterületen belül egy trükkös játék után, a futó Joe Mixon passzából. 13–10

Az első félidő végén Stafford dobott egy interceptiönt, de a Bengals nem tudott élni a lehetőséggel. Jöhetett a félidő és vele együtt minden idők egyik legjobb halftime show-ja.

A szünet után a Los Angeles-i játékosok mintha az öltözőben maradtak volna. Az első játékból 75 yardos touchdownt ünnepelhetett a Bengals, megint Tee Higgins volt eredményes. 13–17

Ha ez nem lett volna elég, a következő támadójátékból azonnal eladta a labdát Stafford, a Cincinnati mezőnygólra váltotta a nagy hibát. 13–20

A harmadik negyed végén a hazaiak egy field goallal négy pontra csökkentették a hátrányukat. A második félidőben egyébként borzalmasan szenvedtek a támadósorok: a Ramsnél egyáltalán nem működött a futójáték, ráadásul Odell Beckham Jr. megsérült. A másik oldalon a Bengals támadófala képtelen volt megvédeni Joe Burrow-t.

A meccs utolsó játékrészében óriási puntháborút láthattunk, majd hat perccel a vége előtt a Ramsnél is érezték, hogy elképesztően fontos drive következik. Staffordéknak egy negyedik kísérletet is megcsináltak, és Cooper Kupp is egyre jobban elkapta a ritmust. A kétperces figyelmeztetés után már első és goallal jöhetett a Rams a Bengals nyolc yardosáról. Büntetésekkel közelebb lopózott a Los Angeles, s végül Stafford megtalálta Cooper Kuppot a sarokban – másfél perc maradt az órán, amikor 23–20-as Rams-előnyt mutatott az eredményjelző.

A Cincinnati Bengals egy utolsó rohamra készült, a félpályáig simán el is jutott. Ott azonban megakadtak Burrow-ék, 4. és 1-re pedig megérkezett Aaron Donald – a klasszis védő a földre vitte a fiatal tehetséget, ezzel a Los Angeles Rams hazai pályán megnyerte az 56. Super Bowlt.