2024. július 29., hétfő

Mindenki elégedett, senki sem boldog?

A Novi Sad nyert, a Zenta az első – A törökkanizsai Obilić férficsapata lemaradt a rájátszásról

Kétféle megközelítés lehetséges a női Szuperliga 18. fordulójában lejátszott rangadó után, amelyen az újvidéki Novi Sad Zentán 4:2-re győzte le a város nevét viselő együttest, amelynek így megszakadt a 18 mérkőzésből álló veretlenségi sorozata (17 az idényben, s tavaly a döntő harmadik mérkőzése). Az egyik, hogy mindenki elégedett lehet, hiszen a Zenta alapszakaszgyőztes lett, mivel az őszi szezonban 4:1-re nyert a székvárosban, a Novi Sad pedig Zentán nyert, ami önbizalmat adhat a rájátszás kezdete előtt. A másik, s talán ez áll közelebb a valósághoz, hogy igazán egyik csapat sem lehet boldog: a Mellik Zoltán vezette Tisza-partiak azért nem, mert nagyon nehéz egy hazai, a közvetlen rivális elleni vereséggel megszerzett első helynek örülni, a Novi Sadnak pedig, amelyet Nikolae Lupulescu vezet, alkalma volt olyan arányban győzni, hogy ők legyenek az alapszakasz győztesei.

A játékosok és a játékvezető is megizzadtak (Fotó: Gergely József)

A rangadó első mérkőzésének első és második játszmája után, amelyet Makszuti Anetta 11:5-re és 11:6-ra nyert meg Fenyvesi Anna Zsófia ellen, semmi nem utalt arra, hogy a vendéglátó mintegy egy óra múlva nem a győzelemért, hanem az alapszakasz első helyéért küzd majd. Azonban pontosan ez történt, mivel Fenyvesi fordított, majd Truzsinszki Viktória is nyert Gyurcsik Aliz ellen, s a vendégek sorozatát Anelia Lupulescu folytatta, aki öt játszmában győzte le Mirković Brigittát, így a vendégek 3:0-s vezetésre tettek szert. A Novi Sad 4:0-s győzelme az újvidéki csapat alapszakaszgyőzelmét jelentette volna, azonban, hogy ez ne következzen be, arról Makszuti gondoskodott, aki játszmaveszteség nélkül nyert Truzsinszki ellen. Amikor Mirković 2:1-es vezetésre tett szert Fenyvesi ellen, már Mellik és néhányan a teremben tudták, a Zentáé az egyes számú rajtpozíció, mivel – ha Mirković ki is kap – a szettarány a Zentának kedvez (13:10, 10:12). A rutinos Mirković, aki a számításról semmit nem tudott, azonban biztosra ment: 3:1-re nyert, s így az aprólékos számítgatásra már nem volt szükség. Lupulescu második mérkőzését is megnyerte, ezúttal Gyurcsikot győzte le, így a vendégek 4:2-re nyertek. A találkozó igen paprikás hangulatban játszódott le: a két edző szócsatáját, valamint Anelia Lupulescu időhúzását Sőregi Oszkár játékvezető sárga lappal jutalmazta, tegyük hozzá: jogosan.

A Zenta az elődöntőben a Verseccel, a Novi Sad pedig a Vojvodinával találkozik. A párharcok az egyik csapat két győzelméig tartanak. A harmadik mérkőzésen, amennyiben két találkozón nem dől el a továbbjutás, úgy a Zenta és a Novi Sad lesz a vendéglátó. A tervek szerint az elődöntő első mérkőzéseit, vagyis a zentai és az újvidéki találkozót is május 7-én játsszák majd, mivel az eredeti programban szereplő dátum (május 6.) Szerbiában állami ünnepnek számít.

Szuperliga, 18. forduló, nők: Zenta–Novi Sad 2:4 (Makszuti–Fenyvesi 2:3 (5, 6, –5, –11, –6), Gyurcsik–Truzsinszki 1:3 (–4, –8, 9, –4), Mirković–Lupulescu 2:3 (11, –11, –11, 11, –8), Makszuti–Truzsinszki 3:0 (5, 7, 10), Mirković–Fenyvesi 3:1 (–8, 14, 8, 8), Gyurcsik–Lupulescu 2:3 (–7, 6, 3, –9, –8)), Versec–Beočin 4:0, Csóka–Panonija 4:3 (Kormányos–Tóth É. 2:3, Milovanović–K. Tot 1:3, Hajnal–J. Tot 3:1, Kormányos–K. Tot 3:0, Milovanović–J. Tot 3:2, Hajnal–Tóth É. 0:3, Kormányos/Hajnal–Tóth É./K. Tot 3:1), Vojvodina–Flip 4:0 (Savić–Vico 3:1, Mijin–Adaović 3:2, Radonjić–Vujin 3:0, Savić–Adamović 3:0), Topolya–Obilić 1:4 (Huszka–D. Vignjević 1:3, Bencsik–S. Mendergiš 1:3, Ágoston–Halász 3:2, Huszka–Mendergiš 1:3, Ágoston–Vignjević 0:3).