2024. július 18., csütörtök

Megtérülni látszik Özil ára

Az Arsenal az 1. fordulóban elszenvedett vereség után feltámadt, és három mérkőzést nyert meg sorozatban, így ma az angol pontvadászat élén tanyázhat. Kiválónak tűnik Arsène Wenger átigazolási idény végi húzása, az akkor 50 millió euróért megvásárolt német válogatott Mesut Özil ugyanis a Sunderland otthonában is nagyszerű játékkal rukkolt elő, kiválóan mozgatta az Ágyúsok támadórészlegét, az első gólt ő készítette elő, és kimagaslóan teljesített a két gólt szerző Aaron Ramsey is.

Tartja a lépést nagy riválisával a Tottenham is, amelynél jó formába lendült az izlandi Gylfi Sigurdsson, akinek a duplájával győzték le a Norwich Cityt. Igyekszik a nyomukban maradni a Manchester United is, amely ezúttal Robin van Persie és Wayne Rooney góljával nyert a Crystal Palace ellen. Újabb pontokat hullajtott a Manchester City, de legrosszabbul a sztárcsapatok közül a Chelsea járt, amelyet Steven Naismith góljával az Everton két vállra fektetett, és elvette a londoni Kékektől idénybeli veretlenségüket.

A 4. forduló: Manchester United–Crystal Palace 2:0, Tottenham–Norwich 2:0, Sunderland–Arsenal 1:3, Stoke–Manchester City 0:0, Hull City–Cardiff 1:1, Fulham–WBA 1:1, Aston Villa–Newcastle 1:2, Everton–Chelsea 1:0, Southampton–West Ham 0:0, a Swansea–Liverpool találkozót ma játsszák.

1

A következő forduló (szeptember 21-én és 22-én): Norwich–Aston Villa, Cardiff–Tottenham, Crystal Palace–Swansea, Liverpool–Southampton, Newcastle–Hull City, WBA–Sunderland, West Ham–Everton, Chelsea–Fulham, Arsenal–Stoke, Manchester City–Manchester United.

Tovább tarol a dortmundi gépezet

Láthatóan nem kívánnak semmit a véletlenre bízni Dortmundban, támadó stílusuk pedig eddig kifizetődőnek tűnik a német bajnokságban, elvégre öt fordulót követően is százszázalékosak, vezetik a pontvadászatot, ráadásul a hétvégén is nagyarányú győzelmet arattak. Ezúttal a Hamburg volt az áldozat, amely ugyan rúgott két gólt, de kapott hatot, és a kiesési zóna fenyegeti. A dortmundiaknál eredményes volt a nyári szerzemény, az örmény Henrik Mkitarjan, betalált Marco Reus is, illetve duplázott a Saint-Étienne-ből igazolt Pierre-Emerick Aubameyang és a nagy nehezen megtartott Robert Lewandowski.

Hazai pályán nyert a két üldöző, a Bayern és a Bayer Leverkusen is.

Milánóban bánhatják, hogy eladták Kevin-Prince Boatenget a Schalkénak, Gelsenkirchenben viszont főnyereményként tekintenek rá, főként azok után, hogy második német bajnokiján már győztes gólt szerzett Mainzban.

Az 5. forduló: Hertha–Stuttgart 0:1, Werder–Frankfurt 0:3, Mainz–Schalke 0:1, Leverkusen–Wolfsburg 3:1, Bayern München–Hannover 2:0, Augsburg–Freiburg 2:1, Borussia (D)–Hamburg 6:2, Hoffenheim–Borussia (M) 2:1, Braunschweig–Nürnberg 1:1.

1

A következő forduló (szeptember 20-án, 21-én és 22-én): Borussia (M)–Braunschweig, Hamburg–Werder, Hannover–Augsburg, Mainz–Leverkusen, Nürnberg–Borussia (D), Wolfsburg–Hoffenheim, Schalke–Bayern, Freiburg–Hertha, Stuttgart–Frankfurt.

Döntetlen a Derby d’Italián

Pontosztozkodással zárult az olasz csizma egyik legnagyobb rangadója, az Inter és a Juventus összecsapása Milánóban. A hazaiak a 73. percben szereztek vezetést Mauro Icardi góljával, ám nem örülhettek sokáig a vezetésnek, Arturo Vidal két perccel később egalizált. Ez a döntetlen a Napoli malmára hajtotta a vizet, ők ugyanis legyőzték az Atalantát, és az egyetlen százszázalékos csapatként vezetik a bajnokságot. A nápolyi sikert két exrealos, Gonzalo Higuaín és José Callejón találata hozta meg.

Csalódniuk kellett a Milan-drukkereknek a torinói döntetlen miatt, habár ha úgy nézzük, hogy a milánóiak a 87. percben még 2:0-s hátrányban voltak, a pontszerzés bravúros teljesítménynek is minősíthető.

A 3. forduló: Inter–Juventus 1:1, Torino–Milan 2:2, Napoli–Atalanta 2:0, Fiorentina–Cagliari 1:1, Lazio–Chievo 3:0, Livorno–Catania 2:0, Udinese–Bologna 1:1, Verona–Sassuolo 2:0, a Sampdoria–Genoa találkozó lapzárta után ért véget, a Parma–Roma mérkőzést ma játsszák.

0

A következő forduló (szeptember 21-én és 22-én): Cagliari–Sampdoria, Chievo–Udinese, Genoa–Livorno, Sassuolo–Inter, Roma–Lazio, Atalanta–Fiorentina, Bologna–Torino, Catania–Parma, Juventus–Verona, Milan–Napoli.

Izgalmas hajrában nyert a Barca

Rendkívül érdekfeszítőre sikerült a Sevilla barcelonai vendégjátéka, ugyanis annak ellenére, hogy Dani Alves és Lionel Messi góljával a 75. percben már 2:0-ra vezetett a hazai csapat, a Sevilla Ivan Rakitić és Coke találatával a rendes játékidő utolsó percére egyenlített, de végül nem tudott pontot szerezni, mert Alexis Sánchez a ráadás 4. percében megszerezte a három pontot érő találatot.

A Real Madridnak nem sikerült a végjátékban a maga javára fordítani az eredményt, pedig a világ két legdrágább játékosának, Gareth Bale-nek és Cristiano Ronaldónak a góljával vezettek 2:1-re a Villarreal pályáján, a hazaiak végül egyenlíteni tudtak. Első hivatalos Real-meccsén tehát gólt szerzett ugyan a frissen igazolt Bale, de győzelemhez így sem tudta segíteni csapatát. A Barcelona mellett négy forduló után az Atlético Madrid százszázalékos, amely gólzáporos meccsen nyert az Almería ellen.

A 4. forduló: Atl. Madrid–Almería 4:2, Levante–Real Sociedad 0:0, Barcelona–Sevilla 3:2, Villarreal–Real Madrid 2:2, Granada–Espanyol 0:1, Getafe–Osasuna 2:1, a Málaga–Vallecano és a Betis–Valencia találkozók lapzárta után értek véget, az Elche–Valladolid és az Ath. Bilbao–Celta Vigo mérkőzéseket ma játsszák.