2024. augusztus 7., szerda

Topolyai győzelem, zentai és palicsi vereség

II. LIGA – ÉSZAKI CSOPORT

Topolya: Topolya–Mladost (Járek) 2:0 (1:0)

Városi stadion, 350 néző, vezette: Maksimović (Inđija). Góllövők: Dragić a 4. és Milovanović az 58. percben.

Topolya: Kronić, Dragić, Babić, Topčagić, Maslovara, Đukanović (Sušić), Pejović, Milovanović, Martinović (Kosović), Tutnjević, Kekezović (Bojović).

Mladost: Lolić, Dragojević, Ratić, Ivanić (Višekruna), M. Tomić, Đukić (Kosić), Klisara, Popin, Marković, D. Tomić, Mijić (Dikić).

A bajnokság folytatásának nyitómérkőzésén a topolyai csapat támadólag lépett fel a járeki Mladost ellen, s ez meg is hozta a gyümölcsét, mert már a 4. percben egy jobb oldali szöglet után Dragić fejjel talált Lolić kapujának bal alsó sarkába. A vezető gól után is a hazai csapat kezdeményezett, míg a vendégek negyed órai játék után valamennyire rendezték soraikat, és támadásba lendültek. Így élvezetéssé vált a találkozó, mindkét oldalon adódtak helyzetek, azonban a lehetőségeket a játékosok kihagyták. A 38. percben Marković másodszor is szabálytalankodott, ami miatt megkapta második sárga lapját, így a vendégek 10 emberre fogyatkoztak. Az 58. percben Martinović tört be a bal oldalon a 16-osba, majd Milovanović elé tálalt, aki mintegy 5 méterről beállította a 2:0-s végeredményt.

Sremska Mitrovica: Radnički–Zenta 1:0 (0:0)

Radnički pálya, 200 néző, vezette: Pandurov (Nagybecskerek). Góllövő: Skorupan a 63. percben.

Radnički: Relić, Mijić, Radovanović, Ninković, Ristić, Vučković (Đurđević), Skorupan (Ivić), Lacković (Prokić), Sovilj, Pević, Terbovac.

Zenta: Živkov, Győri, Martinović (Maraš), Spahić, Habenšus, Kakaš, Đurić (Baštovanov), Sarapa, Gecić, Zečević, Malinović (Vasin).

Igazi bajnoki mérkőzést vívott a két csapat, nagy taktikai harc folyt pályán, kevés helyezettel, mert a védelmek jól működtek. Az első félidőben a hazaiak szögletei voltak veszélyesek, míg egy ellentámadás során a vendégek előtt adódott gólszerzési lehetőség, de Đurić lekésett a labdáról. A mérkőzést eldöntő gól a 63. percben esett, amikor Skorupan 25 méterről szabadrúgásból a hálóba talált. A vendégek a 71. percben egyenlíthettek volna, ám Maraš három méterről hibázott.

Palics: Palics–Jedinstvo (Ópazova) 0:1 (0:1)

Janko Pejanović sportközpont, 80 néző, vezette: Bošković (Zombor). Góllövő: Živković a 38. percben.

Palics: Pešić, Rudić, Branković (Milovac), Marković, Slijepčević, Jočić, Milić, Rajkovača (Pozsár), Matijašević, Ljubenović, Jondić.

Jedinstvo: Radojković, Živković (Mrkajić), Šaponja, Ivić, Lučić, Šuša, Stojanov, Stegnjaić, Žakula, Vladisavljević (Manojlović), Fabok (Janković).

Fontos bajnoki pontokat vesztettek a palicsiak a bennmaradásért harcoló ópazovai csapat ellen. A hazaiak mindvégig fölényben játszottak, a kevés kialakított gólhelyzetből azonban egyszer sem találtak a hálóba. A 15. percben Jočić húszméteres lövését a vendégkapus Jondić elé öklözte, ő pedig tizenegy méterről fölé lőtt. A 38. percben váratlanul vezetéshez jutottak a vendégek, miután Živković harminc méterről szabadrúgást végzett el, s a lefelé vágódó labda a palicsi kapu bal felső sarkában kötött ki. A 64. perctől emberelőnybe kerültek a tópartiak, miután Stegnjaić megkapta második sárga lapját, ám a létszámfölényt sem sikerült kihasználni, ugyanis a 75. percben Marković fejese a kapufán csattant, a 90+4. percben pedig Pozsár lövését védte Radojković.

A 16. forduló: Cement–Srem 0:0, Radnički (Š)–ČSK 0:0, Palics–Jedinstvo (SP) 0:1, Sloga–Tekstilac 2:1, Topolya–Mladost 2:0, Dunav–Radnički (Z) 1:0, Dolina–Dinamo 0:0, Radnički (SM)–Zenta 1:0.

16. Dinamo 16 2 5 9 13:25 11

A következő forduló: Radnički (SM)–Cement, Zenta–Dolina, Dinamo–Dunav, Radnički (Z)–Topolya, Mladost–Sloga, Tekstilac–Palics, Jedinstvo (SP)–Radnički (Š), ČSK Pivara–Srem.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 16. forduló: Radnički (B)–Vršac 0:2, Borac–Kozara 2:1, Kolonija–AFK 2:1, Bácska 1901–Budućnost 1:0, Jedinstvo (BK)–Kikinda 3:2, Jedinstvo (TB)–Radnički (K) 3:0, Sloboda–Bilećanin 2:3, Proleter–Zadrugar 4:1.

16. Zadrugar 16 0 2 14 9:39 2

A következő forduló: Proleter–Radnički (B), Zadrugar–Sloboda, Bilećanin–Jedinstov (NB), Radnički (K)–Jedinstvo (BK), OFK Kikinda–Bacska 1901, Budućnost–Kolonija, AFK–Borac, Kozara–Vršac.

A Vajdasági liga nyugati csoportjának eredményeit a pénteki számunkban közöljük.