Együttműködés és kommunikáció – az oktató-nevelő munka eredményességének záloga címmel tartanak pedagógusok számára többnapos továbbképzést Magyarkanizsán. A helybeli Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ adott helyet az eseménynek, melyre szép számú pedagógus volt kíváncsi. Varjú Potrebić Tatjana és Telek Krisztina tartottak előadásokkal egybekötött műhelymunkákat és együttes időtöltést, miközben a program témait – az önismeret mint kommunikációs eszköz vagy a nyilvános megjelenés, illetve a konfliktusmegoldás és a kommunikáció, valamint az együttműködés fontosságát – járták körül. Az intézmény igazgatója, Jerasz Anikó elmondta, hogy örömükre nagy népszerűségnek örvendenek a pedagógusok körében a továbbképzéseik, tribünjeik.
– A tanévkezdés előtt, ezen és a jövő héten nyolc szakmai továbbképzést, valamint két tribünt szervezünk Magyarkanizsán, melyek párhuzamosan valósulnak meg mind intézményünkben, mind pedig terepen, különböző oktatási intézményekben. Kulcsfontosságúak ezek a képzések, hiszen lehetőséget jelentenek a résztvevő érdeklődő óvodapedagógusoknak, osztálytanítóknak, szaktanároknak arra, hogy fejlesszék szakmai kompetenciájukat, versenyképessé tegyék tudásukat, valamint hogy felismerjék azokat a lehetőségeket, amelyek a környezetünkben, közösségünkben adottak, és ezeket alkalmazzák az oktatási-nevelői munkában – mondta Jerasz Anikó.
A képzésre Magyarkanizsa községből és a környező településekről érkeztek résztvevők.
A továbbiakban még a digitális világ, a zene és környezetvédelem témakörében szerveznek továbbképzéseket, tribünöket Magyarkanizsán, Megtudtuk az igazgatónőtől azt is, hogy a közeljövőben terveznek egy tribünt, mely a szerb nyelvet mint környezetnyelvet oktató tanárok számára lesz érdekes. A novemberi esemény szerzői azok a tanárok lesznek, akik részt vettek abban a műhelymunkában, amely elősegítette az új tanterv kidolgozását, és a leghatékonyabb oktatáshoz segíti hozzá a résztvevőket.
Nyitókép: Puskás Károly felvétele