A palicsi akvapark és wellnessközpont kiépítése 2019-ben kezdődött. Az ünnepélyes alapkőletételre 2018 decemberében, havas esőben, magas rangú tisztségviselők jelenlétében került sor. Az építkezés a koronavírus-járvány idején is folyt, majd egy időre leállt. Később változás történt a beruházó, a Palics Park Kft. vezetőségében, és ennek köszönhetően az építés felgyorsult.
Az akvapark működtetőjének kiválasztására vonatkozó pályázatot végül tavaly augusztusban írták ki, és erre egy jelentkező volt, a palicsi Elitte Palić Kft. Rövid előkészületet követően az akvapark szeptember 15-én nyílt meg. Ősztől csupán a belső tartalmakat használhatták a látogatók, júniusban azonban a fürdő külső részét is megnyitották, és azóta az ott lévő medencék, csúszdák, tartalmak is elérhetőek. A működtető által közölt információk szerint az első hétvégén körülbelül kétezer látogatója volt az intézménynek.
Az elmúlt héten mi is ellátogattunk a fürdőbe, hogy személyesen is meggyőződjünk a kínálatról. Egy keddi napot választottunk, bízva abban, hogy mivel nem hétvégéről van szó, nem lesz nagy tömeg a fürdőben. Mint kiderült, jól okoskodtunk, és belépéskor azt állapíthattuk meg, hogy bizony nem sok látogatója van az akvaparknak, szemmel láthatóan sokkal többen is elférnek. Azután egy kísérletet tettünk arra, hogy megszámoljuk az embereket. Ám ez a próbálkozásunk nem sikerült, ugyanis mint kiderült, a látogatók száma sokkal magasabb, mint elsőre tűnt. Ez annak tudható be, hogy a fürdőkomplexum udvara igen tágas, egy időben több száz látogatót tud fogadni, és habár ottjártunkkor csak elszórtan láttunk fürdőzőket és napozókat, valójában azon a keddi délutánon is legalább 150 látogató volt. A legtöbb vendég az általános iskolás korosztályba tartozott.
Az akvapark benti részében szekrények, öltözők várják a látogatókat. Azonban a fürdő egyik hiányosságát a kinti öltözők hiánya jelenti (legalábbis mi nem találtuk meg). És aki át szeretne öltözni, kénytelen a bent található öltözőket használni, ami bizonyos esetekben plusz utat jelent.
Ottjártunkkor az egyik kinti medencét nem használhatták a látogatók, és az óriás egyenes csúszda sem volt funkcióban, de a többi elemnél többen is gyülekeztek. A gyerekek előszeretettel használták a számukra kialakított színes, különböző élményelemekkel gazdagított részt, de az óriás spirálcsúszdák is népszerűek voltak. Természetesen utóbbiakat a ránézésre középiskolás, vagy a húszas éveik elején lévő fiatalok használták. A korábban is meglévő gyógymedencében is, amely az átépítés során megmaradt, többen úszkáltak, vagy csak lebegtek a vízen, ugyanakkor a beltéri medencékben is voltak fürdőzők.
A fürdő területén több helyen kínálnak frissítő italokat, ételeket. A választék egyelőre nem nagy. Ottjártunkkor két bódé üresen állt, minden valószínűség szerint ezek üzembe helyezésére később kerül sor, és ez vélhetően hozzájárul a kínálat színesebbét tételéhez. A fürdő bejáratában egy felirat figyelmezteti a látogatókat, hogy tilos az étel és ital bevitele, de ezt egyelőre úgy tűnik, nem ellenőrzik szigorúan, hisz az akvapark területén sokan a saját magukkal hozott italt és ételt fogyasztották. A fürdőben vásárolhatunk szendvicset 250 dinárért, míg egy pizzaszelet 300 dinárba kerül. A limonádé 150 dinárba kerül, egy gombóc fagylaltért 100 dinárt kell fizetni. Emellett természetesen dobozos és üveges italok, kávé is szerepel a kínálatban.
Összességében elmondható, hogy az akvapark a fürdőzést tekintve az egész család igényeit kielégítheti, a fiatalok élményekkel gazdagodhatnak, míg az idősebbek a munkanapjuk, vagy -hetük végén meg tudnak pihenni a vízben. A látogatóknak elegendő hely áll rendelkezésükre, és az udvar különböző pontjára le tudnak telepedni a fürdő által biztosított napozóágyakra. A fürdőt az árnyékos részek hiánya jellemzi, a területen kevés fa található, ez a hiányosság azonban idővel orvosolható.
Mint említettem, egy hétköznap délután mentünk az akvaparkba, amikor a fürdő nem a teljes kapacitásával működött, ennek ellenére a parkolója tele volt, és a később érkezett látogatók önkényesen a zöld felületekre álltak autójukkal.
A palicsi akvapark mindennap 10 és 20 óra között várja a látogatókat, míg a wellness tartalmak, valamint a nagy csúszdák 19 óráig használhatók. A belépőjegyek a tavalyi nyitás óta nem változtak, az egész napos felnőtt belépőjegy ára 900 dinár, 16 óra után pedig 600, míg a gyerekeknek 600, illetve 400 dinárt kell fizetniük. A családi belépőjegy egész napra 2500, míg a délutáni óráktól 1500 dinár. A wellness és spa tartalmakért külön kell fizetni.
Nyitókép: A csúszda a gyerekek kedvence / Benedek Miklós felvétele