2024. július 17., szerda

Szakmai továbbképzés óvónőinknek

A kommunikációs és a tanulási képességek fejlesztése érdekében
A továbbképzés jó hangulatú előadássorozat keretében hasznos szakmai ismeretekhez segítette hozzá az óvodapedagógusokat

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával a topolyai Bambi Iskoláskor Előtti Intézmény pedagógusai huszonnégy órás szakmai továbbképzésben vehettek részt, és az Alap támogatása jóvoltából a jövőben új, a kommunikációs és a tanulási képességek fejlesztési lehetőségeit taglaló szakkönyvek is segítik majd oktató-nevelő munkájukat.

A kommunikációs és a tanulási képességek fejlesztése magyar nyelven elnevezést viseli az a továbbképzés, amely szeptember 21-én és október 12-én, 13-án valósult meg. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásából nyert csaknem 211 000 dinár nagy részét, 188 ezer dinárt, a Bambi magyar tannyelvű óvodapedagógusainak továbbképzésére fordítja. Emellett a pályázati összegből csaknem huszonháromezer dinár értékben szakkönyveket is vásárol. Csernek Magdolnától a fentebb közölt információkon kívül azt is megtudtuk, hogy jelen pillanatban községünk területén a Bambi Iskoláskor Előtti Intézményben ötven óvodapedagógus látja el magyar tannyelven feladatát. A szakmai továbbképzés megtartására a topolyai intézmény Vicsek Annamáriát, a Vajdasági Pedagógiai Intézet fejlesztőpedagógusát kérte fel. Mogyorósi Csépe Anita, a Zentai úti tagozat óvónője lapunkkal is megosztotta a továbbképzésen szerzett tapasztalatait:

– A képzés összességében az oktató-nevelő munka fejlesztésére irányult, elméleti és gyakorlati ismeretekkel is gazdagította az óvónők, óvodapedagógusok tudását, tapasztalatait. Az előadások során megismerkedhettünk az óvodai munkában alkalmazandó innovatív módszerekkel. Hasznos ismeretekkel gazdagodtunk a diszkalkulia, számolászavar, egyéb részképesség-, beszédkészség- és viselkedészavarok korai jeleinek felismerésében. Megismerkedtünk a részképességzavarok egyes fejlesztési lehetőségeivel, a szenzoros-integrációs (Érisz) terápia jelentőségével, a viselkedésrendezés ábécéjével és többféle fejlesztő játékkal. Betekintést nyerhettünk az óvodai tehetséggondozás részleteibe is. Elégedettséggel tölt el bennünket, hogy nagyon áttekinthető, hasznos tematikájú, jó hangulatú előadássorozaton vehettünk részt, amely a mindennapi oktató-nevelő munkában hatékonyan használható fel. Fontos szempont az is, hogy magyar nyelven folyt a képzés, aminek köszönhetően anyanyelvünkön sajátíthattuk el az új ismereteket. Reméljük, erre lehetőségünk lesz a jövőben is – nyilatkozta az óvónő, aki tíz éve dolgozik az intézményben.