Az elmúlt egy évben az óvónők egyesülete több rendezvényt, továbbképzést, bemutató foglalkozásokat és szakmai utakat szervezett, mindent összevetve sikeresnek mondható tanévet zár – hangzott el a Vajdasági Magyar Óvodapedagógusok Egyesülete elnökségének a kishegyesi, Kátai-tanyán megtartott kibővített ülésén, amelyen jelen voltak az intézményvezetők és azok a rendezők, akik az óvodás színjátszó találkozóra darabot hoztak.
Az egyesület több bemutató foglalkozást szervezett, elsősorban a kisebb környezetekben: Bogarason, Adorjánon, Oromhegyesen... Továbbképzéseken jártak, Sopronban és Bécsben, Martonvásáron, a Brunszvik Teréz Múzeumban, Szentendrén, volt Luca-napi bemutató foglalkozás Kishegyesen, bábkészítés és a színek és tárgyak jelentésével kapcsolatos továbbképzés ugyanitt, bábfesztivál Magyarkanizsán stb. Az egyesület legtömegesebb rendezvénye azonban továbbra is az Óvodás Színjátszók Találkozója, amelyet az idén Kishegyesen szerveztek meg, s mint elhangzott, a találkozó tartósan visszaköltözik kiinduló helyére, ahol az első tíz találkozót tartották. Az idei rendezvényről szólva kiemelték a két szervezést lebonyolító óvónő, Kalmár Edit és Tumbász L. Kornélia munkáját, valamint a kishegyesi óvónőket, akik a játszóházat szervezték a szereplésre készülő vagy a szereplésen már túl levő gyerekek számára. Az elnökség tagjai szerint a kishegyesi rendezvénynek ezúttal is és korábban is ez volt a leginkább élményt adó része a gyerekek számára. A játszóházak megszervezését viszont eddig csak a kishegyesiek tudták vállalni.
A most kezdődő tanévre vonatkozóan az egyesületben még nem alakult ki a teljes munkaterv, abban állapodtak meg, hogy konkrét javaslataikat minden környezet beküldi. Annyit azonban már lehet tudni, hogy októberben a becseiek tartanak egy bemutató foglalkozást az egészséges táplálkozásról, szintén ebben a hónapban megszervezik a szentendrei továbbképzésen való részvételt és megegyeztek abban is, hogy a bábfesztivált ebben a tanévben Adán tartják meg. A témaköröket illetően, mint mondták, figyelni kell arra, hogy ne ugyanazokat a témákat javasolják mint az intézmények, mert különben a pályázatokon csökkennek az esélyek.