Biztosra vehető, hogy a város legtávolabbra eső részein, mint amilyenek az Újtelep és Adice egyes részei, a víznyomás észrevehető csökkenésére lehet majd időnként számítani az elkövetkező másfél hónapban.
Az újvidéki Vízvezeték- és Csatornahálózat, a közvállalat illetékeseinek bejelentései szerint, jelentős számú nagyobb munka elé néz az idén ősszel, ezek között az első a Szabadság hídon átívelő vízvezeték korrózió elleni védelemmel történő ellátása, melyhez ma láttak hozzá a munkások. A munkálatok kivitelezője a Graditelj NS építőipari vállalat, azok összköltsége, a már elvégzett előkészítő munkálatok díját is beleszámítva, pedig 29,3 millió dinár, melyet a városi költségvetésből teremtettek elő. Nikica Ivićnek, a vízművek műszaki igazgatójának a beszámolója szerint, másfél hónapig fognak tartani a munkálatok, melyek során 1,3 kilométer hosszúságban teszik korrózióbiztossá a vízvezetéket. A munka a vezeték két szakaszán, három fázisban fog lezajlani.
Amíg a munkálatok tartanak, a város vízellátásában nem vesz részt a mišeluki víztározó, melynek kapacitása 15 ezer köbméternyi víz tárolását biztosítja, de a polgárok nem, vagy csak alig érzik majd meg e negyvenöt napban a kiesést – állítják a vízműveknél. Azt azonban szinte biztosra lehet venni, hogy a város legtávolabbra eső részein, mint amilyenek az Újtelep és Adice egyes részei, a víznyomás észrevehető csökkenésére lehet majd időnként számítani. Ivić tegnap azt nyilatkozta a munkálatokkal kapcsolatban megtartott sajtótájékoztatón, hogy a már ismert vízfogyasztási szokásokkal összhangban fognak dolgozni, vagyis, igyekeznek majd azokat a periódusokat kihasználni, amikor a legalacsonyabb a városban a fogyasztás. Mint mondta, a szerémségi oldalon élőknek nem kell tartaniuk a nyomás csökkenésétől sem, egyedül a bácskai oldal lakosainak kell időnként türelemmel felfegyverkezniük.
A szóban forgó vezetéket egyébként még 2005-ben adták át, s akkor elmaradtak a korrózióképződés megelőzését szolgáló munkálatok, mert, mint mondják a közvállalatnál, a városnak a lehető legrövidebb időn belül szüksége volt a vezeték üzembe helyezésére. A most elvégzendő feladatok tehát, voltaképp, megkésett munkavégzésnek számítanak, de ezáltal legalább huszonöt évvel meghosszabbíthatják a vezeték élettartamát.
Az efféle munkálatok elvégzésére, az időjárási körülményeknél fogva, a május és a szeptember számítanak a legmegfelelőbb hónapoknak. A műszaki igazgató elmondása szerint, májusban már tettek egy próbát, s megvizsgálták, milyen mértékben romlik a város vízellátása a mišeluki víztározó kikapcsolása esetén. A munkálatok megkezdésétől hamar el is álltak, mert a fokozott fogyasztás miatt, jelentősen csökkent a nyomás, néhány helyen pedig teljesen elment a víz. Akkor halasztották el a munkálatokat szeptemberre.
A Szabadság híd folytatását képező alagutat, melyben szintén dolgoznak majd, ellátják a munkálatokra felhívó megfelelő jelzésekkel, mégis arra kérik az autósokat, legyenek a szokásosnál is figyelmesebbek ezen az útszakaszon.
A Szabadság hídi vízvezeték nem az egyetlen korrózió elleni védelem nélküli vízvezeték Újvidéken. Az újságírók kérdésére a vízműveknél elmondták, hasonló helyzetben lévő vezeték „akad még bőven“ a városban. Hogy a zavartalan vízellátást mennyire lehet szavatolni az elkövetkező időszakban, bizonyára már az elkövetkező néhány nap meg fogja mutatni.