2024. augusztus 23., péntek

Aranybarázda hatodszor

Húsz versenyző mérte össze tudását szántásban Zentán – Az ekevas húsz méterre repült

A zentai Mezőgazdasági Szakszolgálat és a Zentai Gazdakör szervezésében pénteken hatodik alkalommal rendeztek szántóversenyt Aranybarázda néven. Josif Češljar, a zentai Mezőgazdasági Szakszolgálat igazgatója elmondta, hogy a versenyre húsz traktorista, gyakorlott mezőgazdasági termelő nevezett be a saját traktorával. A megadott időre meghatározott nagyságú búzatarlót kellett felszántani. A versenyt zsűriző szakértők mérték a szántás mélységét.

Az Aranybarázdán induló traktoristák öt kategóriában versenyeztek, volt még tolatási verseny pótkocsival, felvonultak a lovas fogatok is, és bemutatták az érdeklődőknek a valamikor lóvontatású ekékkel történt szántást is. A legerősebbek számára most is megszervezték az ekevasdobó versenyt, amelyet immár nem először Mladen Popov nyert meg, aki csaknem húsz méterre dobta el az ekevasat. A verseny helyezettjei minden kategóriában serlegeket kaptak, valamint a rendezvényt támogató cégek ajándékait, vetőmagot, növényvédő szereket stb.

A rendezvényen több, mezőgazdasági gépeket és kapcsolható eszközöket forgalmazó cég is bemutatkozott. A hatalmas traktorokat munka közben is megcsodálhatta a szépszámú közönség. Az Aranybarázdára kilátogatók nem maradtak éhen és szomjan, a szervezők gondoskodtak ebédről és innivalóról is.

Az egyvasú ekével szántóknál 1. Igor Kalinić, 2. Serfőző Ferenc, 3. Varga Kornél, mindhárman Zentáról. Kétvasú eke: 1. Burány Péter, 2. Cakó Gábor, 3. László László, Zenta. Háromvasú eke: 1. Horváth Kátai Szabolcs, Zenta, 2. Horváth Kátai Csaba, Zenta, 3. Tóth Bagi Adrián, Tornyos. Négyvasú eke: 1. Varga Rudolf, Valkaisor, 2. Pósa Zoltán, Magyarkanizsa, 3. Aranyos Sándor, Mohol. Forgatós ekék: 1. Burány Tibor, Zenta, 2. Körmöczi Attila, Orom, 3. Kocsis Sándor, Mohol. A legfiatalabb versenyző a 13 éves Igor Kalinić volt Zentáról. A pótkocsitolatás versenyét Horváth Kátai Szabolcs nyerte.