2024. május 7., kedd
TENISZ

Carreno következik

Novak Đoković 2011 óta egy tornáját sem kezdte olyan sima győzelemmel, mint amilyent idei első salakos meccsén a spanyol Albert Montanes felett aratott. Tény, hogy rendkívül passzív teljesítményével – például egyetlen nyerő ütése volt Novak 27-jével szemben – a spanyol is Novak szekerét tolta, aki kijelentette, hogy a rajton mutatottakkal, függetlenül a körülményektől, nagyon elégedett lehet. Novak Monte-Carlóban nemcsak címvédő, hanem zsinórban ötödik serlegére is hajt az 1000-es rangú mestertornákon. Novak ugyanis tavaly ősszel nyert Sanghajban és Párizsban, nemrég pedig Indian Wellsben és Miamiban is győzni tudott.

Címvédési kísérlete második meccsét Novak ma a tehetséges spanyol Pablo Carreno ellen vívja, aki 22 éves és 62. a ranglistán, s még soha nem lépett pályára Đoković ellen.

A kedd esti műsor végén a cseh Tomáš Berdychnek sok gondja volt az orosz Dmitrij Turszunovval, és annak ellenére, hogy mindkét játszmában breakhátrányba került, kimondottan jó hajrával győzni tudott. A cseh mindkét játszmát egyformán 4:1-es részeredménnyel zárta, és a 3. fordulóban az ukrán Alekszandr Dolgopolov és a spanyol Guillermo García López meccsének győztesével találkozik. A torna negyeddöntőjében éppen Berdych lehetne Đoković vetélytársa.

A hercegségbe visszatérő Roger Federer, aki az elődöntőben találkozhat Đokovićtyal, nem bajlódott a cseh veterán Radek Štepanekkel, mindössze 52 perc alatt nyert, és a harmadik fordulóban újabb csehvel, Lukáš Rosollal mérkőzhet. Jól játszott tegnap az olasz Fabio Fognini is, akinek a spanyol Roberto Bautista eleve nem számított könnyű ellenfélnek. Az idén kiváló formában szereplő olasz a helyi közönség egyik kedvencével, a francia Jo-Wilfried Tsongával vív meg a negyeddöntőért.

A floridai Sarasotában megkezdődött a 100 ezer dolláros összdíjazású challenger, amelyen két szerbiai teniszező volt érdekelt. Filip Krajinović a rajton két játszmában győzte le az amerikai Sekou Bangourát, így az elmúlt két héten megnyert futures mérkőzéseket is beszámítva már zsinórban 11 győzelemnél tart. A 22 éves zombori játékos a 2. fordulóban az első helyen kiemelt, az USA-ban élő orosz veterán Alex Bogomolovval találkozik, aki 116. a ranglistán. Ilija Bozoljac az első fordulóban nagy csatát vívott a kanadai Peter Polanskyval, és két rövidítésben szenvedett vereséget.

A törökországi Antalyában folyó futures tornán Miki Janković három szoros játszmában győzött a cseh Jan Kunčik ellen, a következő ellenfele pedig a francia Julien Demois vagy a svájci Simion Rossier lesz.

MONTE-CARLO. – A férfitorna 1. fordulójában: Čilić–Matošević 6:1, 3:6, 6:2, Almagro–Mathieu 6:3, 6:2, 2. forduló: Berdych–Turszunov 7:5, 6:4, Fognini–Bautista 7:6, 6:4, Raonić–Lu 6:7, 6:2, 6:1, Rosol–Llodra 6:4, 6:4, Federer–Štepanek 6:1, 6:2, Robredo–Benneteau 4:6, 6:0, 6:1, Nadal–Gabashvili 6:4, 6:1, Dimitrov–Ramos 4:6, 6:3, 6:4, Almagro–Mahut 7:6, 6:3, Wawrinka–Čilić 6:0, 6:2, Garcia–Dolgopolov 6:1, 7:5, Carreno–Monfils 6:3, 7:6.

KUALA LUMPUR. – A női torna 1. fordulójában: Cibulková–Özgen 6:1, 6:3, Hszie–Gajdošová 2:6, 6:4, 6:3, L. Kicsenok–Morita 6:4, 6:2, Majerič–Amanmuradova 4:6, 6:2, 6:0, Buy–Date 5:3 – feladás. 2. forduló: Dijasz–Gatto 6:1, 6:4, Linette–L. Kicsenok 6:1, 6:2.

SARASOTA. – A challenger 1. fordulójában: Krajinović–Bangoura 6:4, 6:2, Polansky–Bozoljac 7:6, 7:6.

ANTALYA. – A futures 1. fordulójában: M. Janković–Kuncik 3:6, 7:6, 6:3.