2024. május 6., hétfő
ÚSZÁS

Sikeres volt a zentai verseny

Zentán idén is megtartották a már hagyományos nagyszabású nemzetközi úszóversenyt, amelyen összesen mintegy 300 versenyző ugrott a medencébe. Szerbiából 14 klub nevezett be, Magyarországról 4, Romániából pedig 1 egyesület jelent meg. Az idő tökéletes volt, s az eredmények is jónak mondhatók. A vendéglátó Zenta edzője, Aleksandar Zelić elégedett lehet, hiszen tanítványai összesen 20 érmet nyertek, közülük 7 arany, 7 ezüst és 6 bronz. A szabadkai Spartacus Úszóklubból 42-en indultak a zentai versenyen, s az egyesület tagjai összesen 22 érmet gyűjtöttek be. A szabadkaiak közül aranyérmet Novak Savić (50 m gyors és 50 m pillangó), Filip Zavišić (50 m mell), Ladányi Lili (50 m gyors, 50 m mell), Csajkás Petra (50 m mell) és Mina Vukosavljević (50 m mell) nyert, ezüstérmet Andrija Tepavac (50 m mell), Dario Bašić Palković (50 m pillangó), Anja Zubelić (50 m gyors) és Ivković Víg Teodor (50 m hát) szerzett, a dobogó harmadik fokára pedig Zavišić (50 m gyors), Nikola Koltin (50 m gyors, 50 m mell), Sisa Ervin (50 m mell), Luka Dulać (50 m pillangó), Csajkás (50 m hát), Vukosavljević (50 m gyors), Zubelić (50 m pillangó), Ena Kujundžić (50 m hát), Relja Lukić (50 m gyors) és Luka Knežević (50 m pillangó) állhatott föl. A Spartacus úszói augusztus 9-én a Delfin-kupán szállnak medencébe.

Zentai dobogósok, aranyérmesek: Szabó Szebasztián (50 m gyors és 50 m pillangó), Romandić Aleksandra (50 m pillangó), Romandić Nataša (50 m mell), Nagy Viktor (50 m hát), Rekovics Réka (50 m mell), Szorcsik Ivett (50 m hát). Ezüstérmesek: Nagy Viktor (50 m gyors), Jankovics Trisztán (50 m hát), Jankovics Tia (50 m hát), Barna Erika (50 m gyors), Rácz Kevi Tamás (50 m mell), Barát Kálmán (50 m mell), Győri Inesz (50 m hát). Bronzérmesek: Boris Tevdenić (50 m hát), Molnár Ákos (50 m hát), Jankovics Tia (50 m gyors), Rekovics Réka (50 m hát), Szorcsik Ivett (50 m mell), Barna Erika (50 m hát).

Csapatban: 1. Zenta, 2 Szabadka, 3. Kolubara stb. A legjobb egyéni teljesítmények: 1. Sinkovics Áron (50 m mell) 32,03 mp, 577 pont, 2. Szabó Szebasztián (50 m pillangó) 27,14 mp, 564 pont stb.

Lányok: 1. Danica Gazdić (50 m gyors) 29,54, 518 pont. 2. Snežana Popov (50 m hát), 34,12 mp, 498 pont stb.

A zentaiak egyébként az idén megtartott versenyeken is szépen szerepeltek. Szabó Szebasztián az országos bajnokság ifimezőnyében 100 méter pillangón ezüst-, 50 méter pillangón pedig bronzérmes, a felnőtt országos bajnokságon pedig 100 méter pillangón 3. lett. Ugyanez a versenyző a felnőtt tartományi megmérettetésen az előbb említett számokban bajnokságot nyert, Boros Csilla pedig az 50 méter mellen első, a 100 méteres távon második lett, a téli vajdasági versenyen pedig mindkét számot megnyerte. Dér Denisz is érmet szerzett, ő a pionír országos bajnokságon 100 és 200 méteres mellúszásban nem talált legyőzőre, a 400 méter vegyesen pedig ezüstérmes lett.