2024. május 6., hétfő
MOTO GP BRIT NAGYDÍJ

Megvan a tizenegyedik is

Marc Márquez érkezett elsőként célba a Brit Nagydíjon, s az idei tizenkettedik versenyen, már a tizenegyedik győzelmét szerezte meg. A világbajnoki pontversenyben második helyen álló Dani Pedrosa vasárnap leszorult a dobogóról, de ennél jobban zavarhatja a tény, hogy a hátránya már 89 pontra nőt Márquezzel szemben.

Marc Márquez tizenegyedik pezsgőfürdője (Fotó: Beta/AP)

Moto2-ben Esteve Rabat óriási csatában tudott nyerni, mindössze 63 ezredmásodperccel előzte meg a második helyezett Mika Kalliót, e dobogó harmadik fokára felálló Maverick Vinales hátránya sem volt jelentős, mindössze 203 ezred. Moto3-ban ennél is kiélezettebb volt a küzdelem, hiszen Alex Márquez mindösszesen 11 ezredmásodperccel maradt el a futamgyőztes Alex Rinstől. A fiatalabbik Márquez azért nem lehet teljesen elégedetlen, hiszen az összesítettben élen álló Jack Miller vasárnap csak a hatodik helyen ért célba, így a köztük lévő különbség 13 pontra csökkent.

Eredmények, Brit Nagydíj, Moto3: 1. Alex Rins (spanyol, Honda) 38:11,330, 2. Alex Márquez (spanyol, Honda) 0,011, 3. Enea Bastianini (olasz, KTM) 0,072, 4. Miguel Oliveira (portugál, Mahindra) 0,123 másodperc hátrány, stb. Moto2: 1. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 38:29,795, 2. Mika Kallio (finn, Kalex) 0,063, 3. Maverick Vinales (spanyol, Kalex) 0,203, 4. Johann Zaco (francia, Caterham Suter) 2,2774 másodperc hátrány, stb. MotoGP: 1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 40:51,835, 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha), 0,732, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 8,519, 4. Dani Pedrosa (sopanyol, Honda) 8,694 másodperc hátrány stb.

A világbajnokság állása, Moto3: 1. Jack Miller 179, 2. Alex Márquez 166, 3. Alex Rins 150 pont stb Moto2:1. Rabat 233, 2. Kallio 216. 3. Vinales 166 pont stb. MotoGP: 1. Márquez 288, 2. Pedrosa 199, 3. Rossi 189 pont stb.

A következő, San Marinó-i Nagydíjat szeptember 14-én rendezik meg.