2024. május 4., szombat
TENISZ

Ćorić – zágrábi hazaút helyett dubaji elődöntő!

Andy Murray nagy meglepetésre csupán négy játékot nyert a világranglistán 84. horvát Borna Ćorić ellen a 2,08 millió dollár összdíjazású dubaji kemény pályás férfitenisztorna negyeddöntőjében. Az Australian Openen döntős és az ATP-rangsorban harmadik skót játékos 18 éves legyőzője tavaly Bázelben a spanyol Rafael Nadalt is megverte. Ćorić a dubaji torna selejtezőjében – a zentai Györe Lászlóhoz hasonlóan – vasárnap a selejtező második fordulójában 6:3, 6:7, 7:6-ra veszített a francia Fabrice Martin, a világranglista 350. játékosa ellen, s közölte a sajtóval, Zágrábba utazik, ahol majd folytatja az edzéseket. A sors keze azonban nem így akarta, mivel a német Philipp Kohlschreiber visszalépett, Ćorić pedig szerencsés vesztesként főtáblás lett. Az 1. fordulóban a tunéziai Jaziri Maleket (72.) győzte le három játszmában, utána pedig Markosz Bagdatisz (62.) ellen nyert 2 óra és 57 perces meccsen, úgy, hogy a ciprusi a döntő játszma rövidítésében 4:4-es állásnál a görcsei miatt feladta a mérkőzést.

Novak Đoković a dubaji műsor utolsó meccsén nem a várt ellenféllel, Feliciano Lópezzel mérkőzött, hanem a teniszben egzotikusnak hangzó török Marsel İlhannal, aki meglepő győzelmet ünnepelt a spanyol ellen. Novak és İlhan először találkoztak, s a szerb játékos fölényes, 6:1, 6:1 arányú győzelmet jegyzett. A Novaknál egy hónappal fiatalabb törökről tudni kell, hogy hazája első teniszezője, aki meccset tudott nyerni Grand Slam-tornán, aki serleget nyert challengeren, és bejutott a 100 legjobb közé a ranglistán, amelyen a 76. helyet foglalja el. İlhan tulajdonképpen nem török, hisz Marsel Hamdamov néven Üzbegisztánban született, de 2004-ben anyjával Törökországba költözött, ahol az İlhan családnevet vették fel.

Novak pénteken az elődöntőben a cseh Tomáš Berdychhel játszik, aki ellen 17:2-re vezet.

Buenos Airesben Rafael Nadal pályafutása 714. ATP-győzelmével bejutott a negyeddöntőbe. A győzelmek száma alapján készülő öröklistán Nadal feljutott Boris Becker elé a 10. helyre.

Viktor Troicki Acapulcóban hangol a jövő heti Davis-kupa-mérkőzésre. A kolumbiai Santiago Giraldo elleni kétjátszmás győzelemmel Viktor negyeddöntős lett, s az elődöntőért a dél-afrikai Kevin Andersonnal mérkőzik, akit eddig egyetlen meccsükön, 2011-ben Washingtonban könnyen legyőzött. Ugyanott Dušan Lajović megnyerte az első játszmát a horvát szervagép Ivo Karlović ellen, majd a következő kettőt túl könnyen veszítette el. A mexikói tornán Kej Nisikori könnyen lett negyeddöntős, a meglepetés pedig az amerikai Ryan Harrison győzelme a bolgár Grigor Dimitrov ellen. Harrison először győzött le top 10-es ellenfelet.

Vaskos meglepetés, hogy az acapulcói női torna 2. fordulójában Aleksandra Krunić súlyos vereséget szenvedett a vele hasonló játékerőt képviselő svéd Johanna Larssontól. Nem ő volt az egyetlen váratlan vesztes, hisz az olasz Sara Errani csak két játékot tudott nyerni a Puerto Ricó-i Monica Puig ellen.

Ivana Jorović Szentpéterváron a tapasztalt holland Arantxa Rust győzte le az 1. fordulóban, az 50 ezer dolláros összdíjazású ITF-torna második fordulójában az este, a műsor utolsó meccsén az első helyen kiemelt és a ranglistán 81. orosz Vitalija Gyacsenkóval találkozott. Vesna Dolonc valamivel korábban a francia Alize Limmel játszott a negyeddöntőért.

Sarm es-Sejkben már csak Marko Tepavac maradt versenyben a három szerbiai képviselő közül. Tepavac a 2. forduló tegnapi meccsén úgy nyert két játszmában a horvát Pecotić ellen, hogy a második játékrészben 2:5-ről fordított. Tepavac következő ellenfele a 23 éves és a ranglistán 497. osztrák Maximilian Neuchrist lesz. Vojislava Lukić a bolgár Julija Terzijskával találkozott, aki a legutóbbi két hétben két serleget nyert az egyiptomi üdülővárosban. A bolgár kifejezetten jobb volt, és megérdemelten jutott a negyeddöntőbe.

A kaliforniai Rancho Santa Fében a 19 éves Nina Stojanović haditettre állt, hisz 6:4, 5:3-ra vezetett a tapasztalt 30 éves romániai Gallovits-Hall Edina ellen, aki azonban fordítani tudott, és megnyerte a nem túl színvonalas, de egyenrangú csatát. Stojanović ötször breakelt, és tíz kettős adogatási hibája volt, míg Gallovits esetében ezek a számok 6 és 9.

DUBAJ. – A férfitorna 2. fordulójában: Federer–Verdasco 6:4, 6:3, İlhan–F. López 3:6, 7:5, 6:3. A 3. fordulóban: Ćorić–Murray 6:1, 6:3, Berdych–Sztahovszkij 6:3, 4:6, 6:2, Đoković-Ilhan 6:1, 6:1, Federer-Gasquet 6:1 – feladás.

ACAPULCO. – A férfitorna 2. fordulójában: Troicki–Giraldo 6:3, 6:4, Harrison–Dimitrov 7:5, 4:6, 6:0, Karlović–Lajović 3:6, 6:3, 6:1, Ferrer–Matošević 7:6, 6:4, Anderson–Johnson 3:6, 7:5, 6:3, Tomić–Becker 4:6, 6:3, 6:2, Nisikori–Lu 6:1, 6:3, Dolgopolov–Haider 6:2, 6:3. Nők, 2. forduló: Larsson–Krunić 6:1, 6:2, Sarapova–Duque 6:1, 6:2, Lučić–Toro 6:7, 6:3, 7:5, Puig–Errani 6:1, 6:1, Bacsinszky–Curenko 6:2, 7:6, Garcia–Mattek 6:2, 6:3.

BUENOS AIRES. – A férfitorna 2. fordulójában: Nadal–Argueello 6:4, 6:0, Monaco–L. Mayer 6:4, 6:4, Delbonis–Lorenzi 6:4, 6:2, Cuevas–Andreozzi 7:6, 6:1.

DOHA. – A női torna 2. fordulójában: Suárez–Ka. Plíšková 7:6, 6:4, Wozniacki–Dulgheru 6:1, 3:0 – feladás, Azarenka–Szvitolina 6:3, 6:7, 6:1, Petković–Dijasz 5:7, 6:2, 6:4.

SZENTPÉTERVÁR. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Jorović–Rus 6:3, 2:6, 6:4.

RANCHO SANTA FE. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Gallovits–Stojanović 4:6, 7:5, 6:4.

SARM ES-SEJK. – A futures 2. fordulójában: Tepavac–Pecotić 7:6, 7:5. Lányok, 2. forduló: Terzijszka–Lukić 6:4, 6:0.