2024. május 4., szombat
TENISZ

Roger ellen az ötvenedikért

Novak Đoković szombaton 16 órakor Roger Federerrel vívja a dubaji döntőt, ami 37. meccsük lesz Roger 19:17-es vezetése mellett. Novak a szombati a 72. ATP-döntője lesz, és a szerb világelső 50. serlegét nyerheti el, a győzelemért pedig sokkal jobban kell játszania, mint a tegnapi második és harmadik játszmában.

A Tomáš Berdych elleni első játszmát Novak 20 perc alatt 6:0-ra nyerte meg, a másodikban pedig breakkel 2:1-re vezetett. Ekkor kezdődtek a gondok. Novak csaknem leállt, labdái rövidek és erőtlenek voltak, és a cseh 3:5-re fordított. Novak 5:5-re még egyenlített, a szettet nem mentette meg. A harmadikban Đoković az 5. játékban breakelt, és kimerült játékos látszatát keltve nehezen jutott el 5:4-ig, amikor végre a meccsért adogatott. Az első meccslabdát kihagyta, de a másodikra jót szervált, és 124 perc után győzött.

Đokovićnak csütörtökön este nem volt semmilyen gondja a török Marsel İlhannal. Ellenfele látható lámpalázzal lépett pályára, így a világelső könnyen uralta a mezőnyt, és a hét breaklabda közül ötöt kihasználva 49 perc alatt jutott a legjobb négy közé.

Az első idei döntős Dubajban a címvédő és ötszörös bajnok svájci Federer lett. Roger a negyeddöntőben alig húsz perc alatt győzött, amikor a második játszma elején a sérült francia Richard Gasquet feladta az egyenlőtlen küzdelmet, pénteken pedig csak 56 percre volt szüksége a tehetséges horvát Borna Ćorić ellen, aki egyszer elnyerte a svájci adogatását, de amikor másodszor is leadta a sajátját, a meglepetésről szóló álmai azonnal romba dőltek. Federer kilencedik alkalommal döntős Dubajban.

DUBAJ. – A férfitorna negyeddöntőjében: Đoković–İlhan 6:1, 6:1, Federer–Gasquet 6:1 – feladás, Berdych–Sztahovszkij 6:3, 4:6, 6:2, elődöntő: Đoković–Berdych 6:0, 5:7, 6:4, Federer–Ćorić 6:2, 6:1.

ACAPULCO. – A férfitorna negyeddöntőjében: Anderson–Troicki 3:6, 6:3, 6:3, Harrison–Karlović 4:6, 7:6, 7:6, Ferrer–Tomić 6:4, 3:6, 6:1, Nisikori–Dolgopolov 6:4, 6:4. Nők, negyeddöntő: Bacsinszky–Larsson 6:3, 6:3, Sarapova–Rybáriková 6:1, 4:6, 6:2, Garcia–Lučić 6:2, 2:1 – feladás, Karatancseva–Puig 2:6, 7:6, 6:4.

BUENOS AIRES. – A férfitorna 2. fordulójában: Berlocq–Fognini 6:3, 6:0, Almagro–Ramos 6:3, 6:4, Robredo–Olivo 6:1, 6:2, Rola–Bagnis 6:2, 6:1.

DOHA. – A női torna negyeddöntőjében: Suárez–Kvitová 3:6, 6:0, 6:3, Azarenka–Wozniacki 6:3, 6:1, V. Williams–A. Radwanska 6:4, 1:6, 6:3, Šafářová–Petković 6:2, 6:1, elődöntő: Šafářová–Suárez 6:3, 6:2.

SZENTPÉTERVÁR. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Jorović–Gyacsenko 6:4 – feladás, Dolonc–Lim 6:1, 7:5, negyeddöntő: Osztapenko–Jorović 6:7, 6:1, 6:4, Dolonc–Szaidova 7:6, 2:6, 6:3.

SARM ES-SEJK. – A futures negyeddöntőjében: Tepavac–Neuchrist 3:6, 6:3, 7:5.