2024. május 4., szombat
TENISZ

Federer két játszmában győzte le Đokovićot

A 34 éves Roger Federer 84 percnyi küzdelem után 6:3, 7:5-re nyert a nála hat évvel fiatalabb Novak Đoković ellen a 2,08 millió dollár összdíjazású dubaji kemény pályás férfitenisztorna döntőjében, így hetedszer nyerte meg a tornát: ennyiszer csak Wimbledonban és Halléban győzedelmeskedett. A fináléban a svájci játékos – aki tavaly az elődöntőben 3:6, 6:3, 6:2-re győzte le a szerb teniszezőt – határozottabb volt, a fontos pillanatokban jól koncentrált, míg Đoković játéka ezúttal elmaradt a várt színvonaltól, így Federer győzelme, amiért 505 ezer dollárt kapott, teljesen megérdemelt. A svájci és a szerb játékos 37. alkalommal néztek farkasszemet, s Federer 20-adszor győzte le a világranglista első helyén álló teniszezőt. Đoković a vereség ellenére 120 ponttal növelte előnyét a második helyezett Federerrel szemben: ha a világranglista éllovasa nyerte volna a tornát, akkor az előnye 520 ponttal nőtt volna.

Az első játszmában Federer 4:3-as vezetésnél elnyerte Đoković adogatójátékát, s utána remek adogatásokkal hozta a sajátját, így 37 perc után 6:3-ra nyerte meg az első szettet. A második játszmában Đoković 4:3-ra és 5:4-re is vezetett, két-két break-labdája is volt, azonban a svájci ekkor kétszer is megmutatta, miért számít még mindig a világ egyik legjobb játékosának: fantasztikus adogatásokkal megnyerte a nyolcadik és a tizedik játékot is. A tizenegyedik játékban Đoković 40:0-ra vezetett, de sorozatban hat pontot veszített, így 6:5-nél Federer a tornagyőzelemért adogathatott. Miután Federer kettős hibát vétett, Đokovićnak volt alkalma breakelni, azonban nem tudott élni a lehetőséggel, s amikor a legfontosabb volt, a svájci ismét a hihetetlenül pontos szerváinak köszönhetően nyerte meg a döntőt.

DUBAJ. – A férfitorna döntőjében: Federer–Đoković 6:3, 7:5.