2024. május 2., csütörtök
TENISZ

Đoković és Troicki továbbjutott, Krajinović kiesett

A világelső Novak Đoković bejutott az 5,381 millió dollár összdíjazású miami keménypályás tenisztorna harmadik fordulójába, miután 6:0, 5:7, 6:1-re nyert a szlovák Martin Kližan ellen. Az első játszmában a szerb teniszező a világranglistán elfoglalt helyéhez méltóan játszott, s fölényéről az is tanúskodik, hogy az adogatójátékakor mindössze öt pontot veszített el a 23 perces első szett alatt. A második játszmában Kližan jobban játszott, azonban a szerb teniszezőnek 5:3-as vezetése volt, amit azonban nem tudott kihasználni: Kližan négy játékot nyert zsinórban, s egyenlített. A döntő játszmában Đoković – csakúgy, mint az első szettben – esélyt sem adott ellenfelének, s 27 perc alatt nyert 6:1-re. Đoković ellenfele a harmadik fordulóban a belga Steve Darscisszal találkozik, aki 6:4, 6:7, 6:3-ra nyert a luxemburgi Gilles Müller ellen.

A szerbiai teniszezők közül még Viktor Troicki jutott be a harmadik fordulóba, aki 7:5, 3:6, 6:4 arányban győzte le az olasz Bolellit, míg Filip Krajinović nagy küzdelemben, 3:6, 6:2, 7:6-os vereséget szenvedett a 16. kiemelt, francia Gael Monfils ellen.

A nők mezőnyében a hatodik helyen kiemelt kanadai Eugenie Bouchard már a szombati második fordulóban búcsúzott, miután nagy meglepetésre két játszmában kikapott a német Tatjana Mariától.