2024. május 6., hétfő
TENISZ

Đoković a sírból hozta vissza a mérkőzést

A világleső Novak Đoković 7:6-ra elveszítette az első játszmát Alexandr Dolgopolov ellen, a másodikban pedig ukrán ellenfelének 3:0-s előnye és két break-labdája volt az 5,381 millió dollár összdíjazású miami keménypályás tenisztorna férfi versenyének nyolcaddöntőjében. Ekkor azonban a világranglista első helyén álló szerb teniszezőt mintha kicserélték volna: adogatásai és ütései pontosak lettek, s ennek köszönhetően 7:5-re megnyerte a második szettet, a harmadik játszmában, amely mindössze 17 percig tartott, az ukrán teniszező játékot sem nyert, így Đoković 6:7, 7:5, 6:0-ra nyert és bejutott a negyeddöntőbe. A második játszma végjátékától, amikor Dolgopolov 5:4-re vezetett, a harmadik játszma végéig, a 32 pontból Đoković 27-et nyert meg.

A szerb teniszező ellenfele a negyeddöntőben a spanyol David Ferrer lesz, aki 7:6, 6:0-ra nyert a francia Gilles Simon ellen.