2024. május 5., vasárnap
BIRKÓZÁS

A Partizan, majd a vajdaságiak

A szerbiai juniorbirkózó-válogatott tagjai az elmúlt 10 napban a Tarán tartózkodtak felkészülésen, s az első bizonyítási lehetőségük már szombaton megvolt, mivel Nagybecskereken megtartották az első korosztályos országos kupaversenyt, a hónap végén pedig a nemzetközi mezőnyben is felmondhatják a leckét, egy bulgáriai tornán. A bánáti városban megtartott versenyen a belgrádi Partizan nyert csapatban, de szorosan követte őt négy vajdasági csapat. A belgrádiak után a legtöbb pontot a zombori Soko nyerte, majd a Spartacus következett, amelynek színeiben Csikós Norbert (74 kg) és Luka Buljovčić (84 kg) ezüstöt, Dudás Róbert (66 kg) pedig bronzot érdemelt ki. A magyarkanizsai Potisje birkózói szintén három érmet szereztek: első lett Nagy Szebasztián (66 kg), második Dejan Petrović (55 kg), harmadik pedig Bózsó Tamás (84 kg). A Zenta első éves versenyzői is jól teljesítettek, összesen négy éremmel térhettek haza, miután Almási Bence (96 kg) második, Gyetvai Márton (50 kg), Nagy Dániel (60 kg) és Polgár Ákos (74 kg) pedig harmadik lett.

A csapatverseny sorrendje: 1. Partizan (Belgrád) 19, 2. Soko (Zombor) 16, 3. Spartacus (Szabadka) 16, 4. Potisje 15, 5. Zenta 15 pont stb.